Na cestách bez rizika. Uniqátně.

ISIC karta

Plánujete pořádnou lyžovačku, chcete si vylézt na Via Ferrata Kletternsteige nebo si jen tak skočit bungee jumping. A protože nic nechcete nechat náhodě, potřebujete pojištění. Jenže není jednoduché vybrat si z nabídky pojištění. Většinou odhalíte, že zprvu lákavá nabídka v sobě skrývá několik zásadních háčků. Na co všechno si dát pozor?

V rámci EU jste pojištěni ze zákona, ale neznamená to, že pojistné plnění je stejné pro tuzemsko i pro jiné země. Ano, pojištěni sice jste, ale s určitým rizikem:

- Vaší povinností je spoluúčast na pojistném plnění podle tarifu dané země. Ta je v některých zemích EU velmi vysoká a vztahuje se na lékařské ošetření, vypsání receptů, léky, hospitalizaci, převozy atd.

- V některých zemích je nutné uhradit náklady v hotovosti. Po návratu do ČR lze požádat zdravotní pojišťovnu o proplacení, což může trvat i několik měsíců.

- Nároky lze uplatnit jen ve zdravotnických zařízeních napojených na místní systém veřejného zdravotního pojištění. V turistických oblastech je většina zdravotnických zařízení soukromá.

- Ze zákonného pojištění není hrazen převoz pacienta do ČR ani repatriace tělesných ostatků.

- Nemáte nárok na asistenci v zahraničí, což v případě hospitalizace je poměrně nepříjemná záležitost.

- Každý stát má odlišné podmínky pro pojistná plnění, proto si musíte zjistit přesné podmínky nejlépe před samotnou cestou.

Myslíte, že vyzrajete nad pojišťovnami a tak vycestujete jen s cestovním pojištěním k platebním kartám?

- Cestovní pojištění některé banky nabízí. Ovšem jen k embosovaným nebo kreditním kartám, už ne k elektronickým debetním kartám, které jsou nejrozšířenější.

- Ve většině případů pojištění ke kartě není poskytováno zdarma, musíte jej aktivovat zaplacením ročního poplatku (300 – 600 Kč ročně).

- Pokud je poskytováno zdarma, je pravidlem, že pojistky zahrnují minimální krytí, nezahrnují repatriaci, některé dokonce ani léčebné výlohy a hospitalizaci.

- Pojistné limity nemusí být u řady karet dostatečné. Pokud je sjednání vyššího limitu možné, připlatíte si (600 – 1400 Kč ročně). Pozor na spoluúčast. V případě sjednání spoluúčasti se musíte podílet na hrazení nákladů.

- Mnoho karetních pojistek nekryje rizika zranění při provozování extrémních sportů, mezi které se považuje i lyžování, snowboarding, bungee dumping či např. vysokohorská turistika). Příplatek za extrémní sporty se pohybuje mezi 600 – 1400 Kč ročně).

- U některých typů karet je cestovní pojištění podmíněno úhradou nákladů spojených s cestou jejím prostřednictvím (letenka, pronájem automobilu či ubytování musí být zaplacenou kartou, ke které se pojistka vztahuje).

Držitelé karet ISIC/ALIVE/ITIC už nemusí hledat nejvýhodnější pojištění, pokud využijí nejoblíbenějšího benefitu – cestovního pojištění od pojišťovny Uniqa. Jako jediné na trhu nabízí vše v základním balíčku. Svou oblibu si cestovní pojištění za dlouhá léta vysloužilo mimo nízké ceny zejména možností připojištění na provozování extrémních sportů. To ocení mimo jiné vyznavači lyžování či snowboardingu, neboť většina pojišťoven označuje za extrémní sporty i na první pohled nevinné sportovní radovánky, kvůli kterým nikoho ani nenapadne se připojistit.Obliba pojištění roste také díky možnosti pojištění na dlouhodobý výjezd v rámci Evropy. Studenti vyrážející do zahraničí např. na studijní výměnné pobyty v rámci programu Socrates, Erasmus aj. mohou pojištění využít až na 6 měsíců.

Výhody cestovního pojištění UNIQA již za 200 Kč/rok:

- Úhrada veškerých výloh na léčení včetně zákonných spoluúčastí do výše sjednaného limitu.

- Pojištěnec hradí hotově pouze drobná ošetření a léky, které pojišťovna proplácí v co možná nejkratším termínu po návratu; úhradu nákladů za náročné zákroky a hospitalizaci sjedná ihned asistenční služba.

- Úhrada léčebných výloh se vztahuje i na soukromá zdravotnická zařízení.

- Zahrnuje repatriaci a asistenční služby v širokém rozsahu.

- Jednotná pravidla pro všechny země v rámci sjednané oblasti dle typu pojištění Evropa/svět.

- Vybrané varianty zahrnují extrémní sporty (již za 350 Kč/rok).

Více informací: www.isic.cz/pojisteni

Přidáno: 10.12.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.