Na Bobovou dráhu Prosek již podruhé bez auta

bobová dráha Prosek

Bobová dráha Prosek s celoročním provozem, první a jediná bobovka v Praze, se letos již podruhé aktivně zapojila do Evropského týdne mobility. 20. září 2009 proběhne na Bobové dráze Prosek stejně jako loňský rok akce s názvem „Neděle bez auta“, kterou v rámci osvětové kampaně pořádá pro obyvatele a návštěvníky Prahy 9 Městská část ve spolupráci s občanským sdružením Krocan. Každý, kdo se od 10 do 17 hodin vydá do areálu bobové dráhy pěšky, na kole či prostřednictvím MHD, se bude moci svézt na bobech zdarma.

Evropský týden mobility se letos koná již poosmé a Praha se tak tradičně stane dějištěm osvětové kampaně podporované Ministerstvem životního prostředí. bobová dráha ProsekStejně jako loni i letos se 22. září uzavřou automobilům některé silnice a náměstí v centru Prahy a namísto rušné dopravy je ovládne bohatý program určený pro celou rodinu.

Evropský týden mobility je jednou z klíčových osvětových kampaní v celosvětové kampani proti klimatickým změnám a jeho letošní heslo zní „Naše město – naše klima!“. Různé akce, zaměřené na udržitelné formy dopravy a dopravní výchovu (cyklojízdy, pěší výlety, akce pro rodiče s dětmi, pro seniory, pro občany s hendikepem, výlety historickou tramvají, semináře, akce na dětském dopravním hřišti aj.), budou probíhat od 16. – 22. září 2009.

Zapojením se do Evropského týdne mobility se Pražská metropole zavazuje k  provedení pozitivních změn (zklidnění center a městských čtvrtí - obytné zóny, pěší zóny, omezení nákladní dopravy v centru aj.), které poslouží dlouhodobému rozvoji města.

O bobové dráze

Bobová dráha s celoročním provozem byla otevřena 15. června 2003. Dráha je dlouhá téměř 1 km, celkové převýšení je 50 metrů a maximální rychlost téměř 60 km za hodinu. Kromě délkových a rychlostních parametrů je zajímavý i profil trati, který obsahuje 720 stupňové zatáčky a nejednu další vychytávku (osmičku, „hup“ a další). Boby jsou vybaveny velice účinnou brzdou, která je schopna bob zastavit i při maximální rychlosti na několika málo metrech. Bobová dráha na Proseku splňuje všechny bezpečnostní normy i opatření požadovaná výrobcem Josef Wiegand, GMBH, který podobné dráhy dodává do stovek areálů po celém světě.

Na dráze mohou bez doprovodu rodičů jezdit děti od 8 let, mladší bobisté se mohou svézt spolu s rodiči na jednom bobu. Pro děti do 12 let provozovatel doporučuje bezpečnostní helmu, kterou půjčuje zdarma. Otevřeno je denně od 12 do 20 hodin, o víkendech a svátcích dokonce až do 22 hodin, od 1. května denně 10 – 22 hodin.

Aktuální informace o dráze naleznete na www.bobovadraha.cz.

Přidáno: 16.09.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si