Na Bobovou dráhu Prosek bez auta

bobová dráha Prosek

Bobová dráha Prosek s celoročním provozem, první a jediná bobovka v Praze, se letos aktivně zapojila do Evropského týdne mobility. V rámci akcí, které u příležitosti této osvětové kampaně připravila pro obyvatele a návštěvníky Prahy 9 městská část a občanské sdružení Krocan, proběhne 21. 9. na Bobové dráze Prosek „Neděle bez auta“. Každý, kdo se od 10 do 17 hodin vydá do areálu bobové dráhy pěšky, na kole či prostřednictvím MHD, získá jednu jízdu zdarma!

Evropský týden mobility, který se letos koná v Evropě posedmé, je pro Prahu již tradicí. A je skutečně na co se těšit. Stejně jako loni se i letos na 22. září uzavřou automobilům některé silnice a náměstí v centru naší metropole a ovládne je bohatý program určený pro celou rodinu. Evropský týden mobility, který probíhá v Praze od 16. do 22. září 2008, je osvětová kampaň pro občany měst, které upozorňuje na problémy se stále narůstající automobilovou dopravou, a kterým zároveň nabízí možnosti a výhody udržitelných druhů dopravy.

Mnohá evropská města už pochopila, že prostor v ulicích patří také chodcům, cyklistům a veřejné dopravě, nejen autům. Ulice mohou být opět místem setkávání, místem pro život. A tomu má Evropský týden mobility pomoci. V letošním roce se kampaň zaměří na téma: „Čistý vzduch všem“, tedy na zlepšení kvality ovzduší ve městech.

O bobové dráze

Bobová dráha s celoročním provozem byla otevřena 15. června 2003. Dráha je dlouhá téměř 1 km, celkové převýšení je 50 metrů a maximální rychlost téměř 60 km za hodinu. Kromě délkových a rychlostních parametrů je zajímavý i profil trati, který obsahuje 720 stupňové zatáčky a nejednu další vychytávku (osmičku, „hup“ a další). Boby jsou vybaveny velice účinnou brzdou, která je schopna bob zastavit i při maximální rychlosti na několika málo metrech. Bobová dráha na Proseku splňuje všechny bezpečnostní normy i opatření požadovaná výrobcem Josef Wiegand, GMBH, který podobné dráhy dodává do stovek areálů po celém světě.

Na dráze mohou bez doprovodu rodičů jezdit děti od 8 let, mladší bobisté se mohou svézt spolu s rodiči na jednom bobu. Pro děti do 12 let provozovatel doporučuje bezpečnostní helmu, kterou půjčuje zdarma. Otevřeno je denně od 10 do 22 hodin, mimo sezónu 12 – 20 hodin, víkendy a svátky 10 – 22 hodin.

Aktuální informace o dráze naleznete na www.bobovadraha.cz.

Přidáno: 18.09.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.