Na bobové dráze slaví už 10. sezónu

Svezla se tu Miss World, finalisté superstar i premiér. Bobová dráha na Proseku je jedinou bobovou dráhou v Evropě, která se nachází v hlavním městě. Letos zde zahajují už 10. sezónu. Za tuto dobu Bobovku navštívilo více než 1 700 000 návštěvníků a na bobech se celkem najezdilo 1 200 000 km. Svezla se tu i řada známých osobností mimo jiné Miss World Taťána Kuchařová, Dara Rolinc i finalisté superstar. Na Bobovce se natáčel i populární Román pro ženy. Vyzkoušet si jízdu na bobu může každý.

Bobová dráha je jedno z mála míst v Praze, kde neplatí maximální povolená rychlost 50km/hod. Odvážlivci se mohou na dráze řítit rychlostí až 62 km/h. „Díky automatické brzdě se však nemusíte bát, že byste řízení nezvládli. Na dráze mohou jezdit i děti od 8 let. Mladší se pak mohou svézt s rodiči,“ uvedl Michal Sadil, provozní ředitel Bobové dráhy. “Každoročně pořádáme řadu akcí pro rodiny s dětmi, právě máme za sebou velikonoční akci „Vykoleduj si jízdu“ a pálení čarodějnic. V červnu nás pak čeká třeba poslední zvonění,“ doplnil Michal Sadil.

Během prázdnin se sem sjíždějí závodníci na mistrovství světa v jízdě na bobech.  Kromě dráhy můžete zkusit zdolat i lanový park.  Ten je určen dospělým i dětem od 3 let. Pro malé horolezce byly loni dostaveny nižší překážky. Menší děti se mohou vyřádit na hřišti, kde mají horolezeckou stěnu, skluzavky a prolézačky. Návštěvníci mohou také načerpat síly v restauraci se zimní zahradou a terasou a pokochat se výhledem na panorama Prahy, okolní les a vinici Machálku. Děti mají na letní terase dětský koutek. Bobová dráha je otevřena denně od 10 do 22 hodin. Zažít tu tedy můžete i adrenalinovou večerní jízdu při umělém osvětlení. Lanový park je v provozu pouze o víkendech a svátcích od dubna do září.

O bobové dráze:

Bobová dráha s celoročním provozem byla otevřena 15. června 2003. Dráha je dlouhá téměř 800 metrů, celkové převýšení je 50 metrů a maximální rychlost téměř 60 km za hodinu. Kromě délkových a rychlostních parametrů je zajímavý i profil trati, který obsahuje 720stupňové zatáčky a nejednu další vychytávku (osmičku, „hup“ a další). Dráha je naprosto bezpečná a bez doprovodu rodičů na ni mohou jezdit děti od 8 let. Mladší bobisté se mohou svézt spolu s rodiči na jednom bobu. Dráha je otevřena každý den od 10 do 22 hodin.

Od poloviny dubna do konce září můžete na Bobové dráze navštívit i speciální atrakci - lanový park.  Po adrenalinové jízdě na skluzavce, čeká na zdolání ještě řada překážek umístěných až ve výšce 10 metrů nad zemí.  Od loňského roku je navíc v provozu i lanový park pro děti. Pod dohledem zkušených instruktorů a s veškerým potřebným jištěním zde mohou vyzkoušet sedm lanových překážek i sami sjet lanovou skluzavku v bezpečné výšce 1 metru. Do lanového parku se proto mohou s doprovodem vydat děti už od 3 let.

Aktuální informace o dráze naleznete na www.bobovadraha.cz.

Přidáno: 28.05.2012, Zdroj: Bobová dráha Prosek

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.