My Better Myself 2011

Dva týdny, krásné prostředí Vysočiny, týmová práce, 25 středoškolských studentů z České a Slovenské republiky, každodenní komunikace v angličtině, lektoři z 15 zemí celého světa, partneři z řad mezinárodních vysokých škol, legrace noví přátelé, exotické kultury a studentská organizace AIESEC.

Kdo by řekl, že i takto může vypadat letní tábor. Vzpomínáte na letní tábory, které jsme absolvovali? Potkali jste se v některém z nich s doslova celým světem, naučili jste se hodně o sobě, týmové práci, vedení lidí? Zjistili jste, jaké jsou vaše silné stránky, na kterých můžete stavět a přitom jste měli skvělý pocit, že sdílíte léto s lidmi, kteří mají podobné zájmy a chtějí v životě mnoho dosáhnout? Já osobně můžu zhodnotit tábory, které jsem absolvovala z obou pohledů- z pohledu účastníka i z pohledu vedoucího. Jako účastník jsem se nudila. Měla jsem pocit, že stále máme „odpočinek,“ že neustále čekáme, až se bude něco konat. Jako vedoucí se mi nelíbilo, že koncept tábora je nedomyšlený, že jsme občas v chaosu a není v mé moci to změnit.

A proto, když jsem se v AIESEC rozhodovala, do kterého týmu se zapojím a přišla nabídka zorganizovat prázdninový kemp My Better Myself, neváhala jsem. V kempu je zahrnuté vše, co mi chybělo v „mých“ táborech. Koncept, který dává smysl. Komunikace v jazyce, bez kterého se neobejdeme. Týmová práce, které se dnes přisuzuje velký význam a multikulturní prostředí, vytvořené přirozeným způsobem. A samozřejmě léto, zábava, kamarádi a vše, co dělá prázdniny prázdninami. „Asi moje nejlepší a nejužitečnější 2 týdny prázdnin, které jsem kdy zažil. Byla to zábava, práce, poznávaní nových kultur a setkávaní skvělých a podobně smýšlející lidí v mém věku,“ říká Martin (18 let). Když ne účastník, alespoň organizátor, řekla jsem si.

Kdybych ještě stále studovala na střední škole, určitě bych chtěla být součástí tohoto kempu. Proč nezískat velký náskok před spolužáky? Proč nemít výhodu, až si budu podávat přihlášku na univerzitu? Být vámi, určitě do toho jdu… Na perfektní léto se přece nezapomíná!

Přidáno: 04.05.2011, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.