MUSIC AID - dobročinné koncerty a projekce filmů, s cílem pomoci potřebným

Tři charitativní koncerty a celá řada doprovodných akcí se uskuteční na přelomu května a června. V rámci akce vystoupí celá řada kapel a zapojí se i známé osobnosti. Záměrem je přiblížit občanům veřejně činné organizace, jako například Asistenci a Cestu domů.

Music Aid bude probíhat bezmála tři týdny, od 20. 5. do 7. 6. 2013, na nejrůznějších místech Prahy, například ve sklenících botanické zahrady UK nebo na schodech v Bubenské 1. Hlavními body budou koncerty (24., 31. 5 a 7. 6), na nichž se očekává na 1 500 návštěvníků. Na pódiích vystoupí vedle doprovodného programu celkem devět kapel. Vedle některých začínajících to budou například Cartonnage, The Prostitutes a The Tap Tap. Vždy v týdnu před každým z koncertů budou probíhat průvodní akce, které svým jménem zaštítí známé osobnost. Pražané si budou moci na ulici vyzkoušet jízdu na invalidním vozíku, prodávat Nový Prostor a nebo dojet na koncert na kole.

„Je mi líto, že lidé raději investují peníze do zvířat, ale ne do lidí,“ vysvětluje hlavní organizátorka Music Aidu, Amálie Kovářová, jinak studentka FSV UK. Dále dodává: „Líbí se mi možnost spojit lidi, kteří nejdou zištně za ziskem, ale za poznáním a pomocí.“ Proto veškerý výdělek ze vstupného na koncerty obdrží čtyři cílové organizace - Nový prostor, Asistence, reSITE a Cesta domů
Tato organizační skupina má na svědomí také projekt Fashion Aid z října minulého roku. Tato módní přehlídka byla zaměřena na získání jízdních kol pro africké rodiny z těžko dostupných oblastí.

MusicAid probíhá za podpory projektu Think Big, organizovaném společností miTelefónica O2. Komisí projektu byla akce schválena v lednu letošního roku.

Přidáno: 10.05.2013, Zdroj: Music Aid

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.