Mummertova nadace podpoří studenty střední a jihovýchodní Evropy

Vysoká škola ekonomická v Praze

Zájemci ze 14 zemí střední a východní Evropy mají možnost získat stipendium na magisterské studium zaměřené na ekonomii, přírodní vědy či technické obory. Nadační fond manželů Mummertových podporuje mladé lidi ze střední a jihovýchodní Evropy a umožňuje zájemcům studovat dva a půl roku na některé z prestižních škol v Německu.

Jednou z klíčových podmínek získání stipendia je, že se absolventi po ukončení magisterského studia v zahraničí vrátí zpět do své země, kde mohou v budoucnu zastávat řídící funkce a přispívat tak rozvoji svých domácích zemí.

„Chceme přispět k mezinárodní konkurenceschopnosti a prosperitě zemí střední a jihovýchodní Evropy“, uvádí Beatrice a Rochus Mummertovi.

Pro získání stipendia musí studenti projít náročným výběrovým řízením, do něhož je v České republice zapojena i Německá obchodní komora a zástupci vysokého školství v ČR. Závěrečné kolo se pak koná přímo v Německu za účasti zástupců nadace Roberta Bosche, která nadační fond manželů spravuje.

Uzávěrka přihlášek pro akademický rok 2012/2013 je 1. listopadu 2011. Více informací mohou zájemci o studium v německém jazyce získat na www.mummertstiftung.de.

Přidáno: 09.09.2011, Zdroj: Vysoká škola ekonomická v Praze

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.