Multimediální festival Mixer začíná za týden

V pondělí 17. listopadu začíná oficiální část Multimediálního festivalu MIXER, který bude již pošesté hostit město Zlín. Festival bude přehlídkou současné tvorby studentů vysokých škol především z oblasti fotografie, grafiky, filmu, animace, komixu, 3D designu, hudby a moderních technologií. Workshopy a semináře s odborníky na tato témata proběhnou v budovách bývalého továrního areálu Svit pod taktovkou studentů Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Revoluční přerod Festivalu studentských filmů, který byl soutěžní přehlídkou vysokých a vyšších odborných škol zaměřených na audiovizi, na festival multimediálních komunikací se shledal s velkým ohlasem. Program po pondělním zahájení pokračuje v úterý a ve středu v budově 12 dny věnovanými všem fotografům, grafikům a street-artistům. Těm je věnován i celý nadcházející týden.

V prostoru budovy 15 naleznete spousty prázdných míst, kterým je nutné vdechnout život. Středa se tudíž tradičně ponese v duchu 3D designu a velkolepé večerní párty. Na své si přijde každý. Oko potěší vítězné modely B’fashion in Zlin, uchu potom MAGNETIK.

Ve Čtvrtek 20. listopadu se ke slovu dostane film animovaný, hraný, dokumentární, reklamní, videoklip a komiks. O tom, jak může být tato branže nevyzpytatelná, pohovoří Robert Rosenberg. Pátek je pak dnem hudby a moderních technologií a zárověň i posledním dnem fetivalu. Tečku za ním udělá closing party a jing a jang zpívající pudřenky Čokovoko.

Další ročník však samozřejmě přinese i několik novinek. Ve středu 12. listopadu proběhne vernisáž třítýdenní výstavy v prostorách budovy Svitu číslo 15, která je pořádána ve spolupráci s Umělecko-průmyslovou školou ve Zlíně.

MIXER nezůstane ochuzen ani o večerní program. Těšit se můžete na divadelní vystoupení, audiovizuální projekty, filmy, experimenty s noční oblohou a listopadovou romantiku. MIXER dává možnosti seberealizace a zpětné vazby. Možnost poznat zajímavé lidi a zkusit nové věci. Každým rokem roste a nabírá na obrátkách. MIXER je hravý, barevný a dynamický. Stačí se zdarma akreditovat a dostaneš se kamkoli.

Festivalový program:
ST 12. 11. 2008 – zahájení výstav
PO 17. 11. 2008 – zahájení festivalu
ÚT 18. 11. 2008 – fotka/grafika  
ST 19. 11. 2008 – 3D design
ČT 20. 11. 2008 – film/animace/komiks
PÁ 21. 11. 2008 – hudba/moderní technologie
PÁ 28. 11. 2008 – ukončení výstav

VÍCE INFO: http://mixer.utb.cz

Přidáno: 11.11.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.