Multimediální festival Mixer

Již pošesté opadá listí u příležitosti Multimediálnílního festivalu MIXER. Workshopy a semináře pod vedením odborníků, výstavy a večírky, boření hranic konvencí a reakce na současné dění ve světě umění a multimédií. Mix fotky, grafiky, filmu, animace, komixu, 3D designu, hudby a moderních technologií. To vše bude představovat především současnou tvorbu studentů vysokých škol. Opět ožijí budovy bývalého továrního areálu Svit pod taktovkou studentů Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a nechají nahlédnout do kuchyně mnohých odborníků a ikon kulturního života u nás i ve světě.

Přerod Festivalu studentských filmů, který byl soutěžní přehlídkou filmů z vysokých a vyšších odborných škol zaměřených na audiovizi, Najbrtna festival multimediální se shledal s velkým ohlasem. Unikátní programová koncepce zpracovává současné trendy a technologické novinky do pestrobarevného mixu a dávkuje je v množství větším než malém.

V pondělí 17. listupadu nebude jen zahájen festival, ale bude poprvé zpřístupněn showroom Galerie 12. Úterý 18. listopadu je připraveno na všechny fotografy, grafiky a street-artisty. Těm je věnován i celý nadcházející týden. V prostoru 15. budovy naleznete spousty prázdných míst, kterým je nutné vdechnout život. Středa se tradičně ponese v duchu 3D designu a velkolepé večerní párty. Na své si přijde každý. Oko potěší vítězné modely B’fashion in Zlin, uchu potom MAGNETIK.

Ve čtvrtek 20. listopadu se ke slovu dostane film animovaný, hraný, dokumentární, reklamní, videoklip a komiks. O tom, jak může být tato branže nevyzpytatelná, pohovoří Robert Rosenberg.

Pátek je dnem hudby a moderních technologií a zárověň i posledním dnem fetivalu. SochyTečku za ním udělá closing party a jing a jang zpívající pudřenky Čokovoko.

Další ročník však samozřejmě přinesl i několik novinek. Ve středu 12. listopadu proběhne vernisáž třítýdenní výstavy v prostorách 15. budovy Svit, která je pořádána ve spolupráci s Umělecko-průmyslovou školou ve Zlíně.

MIXER nezůstane ochuzen ani o večerní program. Těšit se můžete na divadelní vystoupení, audiovizuální projekty, filmy, experimenty s noční oblohou a listopadovou romantiku.

MIXER dává možnosti seberealizace a zpětné vazby. Možnost poznat zajímavé lidi a zkusit nové věci. Každým rokem roste a nabírá na obrátkách. MIXER je hravý, barevný a dynamický. Stačí se zdarma akreditovat a dostaneš se kamkoli.

Festivalový program:
ST 12. 11. 2008 – zahájení výstav
PO 17. 11. 2008 – zahájení festivalu
ÚT 18. 11. 2008 – fotka/grafika  
ST 19. 11. 2008 – 3D design
ČT 20. 11. 2008 – film/animace/komiks
PÁ 21. 11. 2008 – hudba/moderní technologie
PÁ 28. 11. 2008 – ukončení výstav

VÍCE INFO: http://mixer.utb.cz
KONTAKT: info@mixer.utb.cz

Přidáno: 31.10.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…
Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…
Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.