Multimediální festival Mixer

Workshopy a semináře pod vedením odborníků, výstavy a netradiční večírky. Mix fotky, grafiky, filmu, animace, 3D designu, hudby a moderních technologií. To vše bude v listopadu představovat především současnou tvorbu studentů vysokých škol během pátého ročníku Multimediálního festivalu MIXER ve Zlíně.

Jako tvůrčí prostor bude opět využit areál Svit bývalých Baťových továren. Zároveň letos MIXER ovládne více celé město. Doprovodný program se odehraje v kulturním institutu, divadle, designových obchodech a studiích. I letos zůstane zachována unikátní programová koncepce festivalu. Úterý 20. listopadu bude zaměřeno na reklamní i uměleckou fotografii a grafický design. Design průmyslový, oděvní a prostorový se představí ve středu na dni 3D designu. Ve čtvrtek si přijdou na své filmaři a animátoři. Ke slovu se totiž dostane film animovaný, hraný, dokumentární, reklamní, videoklip a komiks. Pátek je dnem hudby a moderních technologií. Další ročník však samozřejmě přinesl i několik nového. V pondělí 12. listopadu proběhne vernisáž třítýdenní výstavy prací nazvané „Místo zasažené designem“. K té bude vydán katalog s profily vystavujících studentů a hostů. Týden na to bude 19. listopadu zahájen festival samotný a zároveň odstartuje týdenní workshop pod vedením R. O´Briana z Univerzity Dortmund. Během něj budou účastníci vytvářet světelné skulptury, které budou umístěny na otevřeném prostranství přímo v centru města. Následně poslouží k celoroční prezentaci v prostorách partnerských škol a nezávislých galerií v České republice a na Slovensku.

MIXER umožní návštěvníkům vyjádřit se a ukázat ostatním své nápady. Nabízí jedinečnou příležitost poznat nové lidi a získat mnoho poznatků. Sečteno a podtrženo MIXER je hravý, barevný a dynamický. Přijeďte si Vy sami na vlastní kůži pocítit, zda se organizátorům opět podaří rozvinout tvůrčí atmosféru zapojením unikátní architektury města Zlín. Více na www.mixer.utb.cz.

Přidáno: 24.10.2007, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

S odborným doučováním bude maturitní vysvědčení v kapse
S druhým stupněm na základní škole přibudou do života dítěte i přírodovědné předměty. A jelikož jde o náročnější, vyprofilovanější témata, ne každý žák si s nimi umí poradit sám. Kde mohou rodiče a žáci…
Jak sledovat studijní mobilitu ve vysokoškolském vzdělávání?
Jak jsou evropské vzdělávací systémy připraveny podporovat mobilitu studentů? Souhrnný přehled z publikace Mobility Scoreboard. Higher Education Background Report pro čtenáře Vzdělání.cz připravili odborníci Domu…