MŠMT pořádá soutěž na téma duševní vlastnictví s názvem Respektuji originál

MŠMT ČR

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Mezinárodní obchodní komora v ČR společně vyhlašují soutěž na téma duševní vlastnictví s názvem Respektuji originál.

Respekt k právům duševního vlastnictví je jedním ze znaků vyspělé společnosti. Výroba, následná distribuce a prodej padělků a pirátských kopií autorských děl nepůsobí škody jen majitelům práv duševního vlastnictví, ale ve významném měřítku ohrožuje zdraví, bezpečnost a majetek obyvatelstva, zaměstnanost, konkurenceschopnost, obchod a investice do výzkumu, inovace a v neposlední řadě daňové výnosy. Kromě toho přináší i rizika bezpečnostní – propojení na organizovaný zločin, nezákonnou zaměstnanost a nezákonné přistěhovalectví.

Cílem soutěže „Respektuji originál“ je zvýšit povědomí žáků (ve věku 11 – 18 let) o problematice duševního vlastnictví, zábavnou formou vysvětlit, co jsou práva z duševního vlastnictví, proč je důležité je respektovat a upozorňovat na jejich případné porušování.

Soutěžící tým má za úkol do 30. listopadu 2010 natočit 1 minutové video na téma Originalita, o vybraných snímcích bude poté ve finále hlasovat veřejnost. Vítězové soutěže obdrží v lednu 2011 hodnotné věcné ceny, poukaz na pobyt na horách nebo zájezd do Evropského parlamentu.

Registrace a všechny potřebné informace o soutěži jsou k dispozici na portále www.respektujioriginal.cz. Průvodcem soutěže je zpěvák a herec Braňo Polák, kampaň a soutěž podporují další známé osobnosti, jako je například zpěvačka Ewa Farná.

Přidáno: 01.11.2010, Zdroj: MŠMT ČR Autor: Lucie Kubovičová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.