MP Brno vyhlásila soutěž na téma kyberšikany

Městská policie Brno

Kyberšikana coby nový fenomén na poli kriminality je tématem soutěže, kterou pro děti a jejich rodiče připravili strážníci z Odboru prevence Městské policie Brno. Cílem projektu nazvaného „Pouč svého rodiče“ je seznámit jeho účastníky s nebezpečím, které může číhat na internetu a zejména jeho různých sociálních sítích a chatových serverech. Unikátnost projektu spočívá v cílové skupině, kterou je dítě společně s rodičem. Přičemž dítě má přivést právě svého rodiče a ne naopak.
Kyberšikana
Soutěž byla vyhlášena k 31. 10. 2011 a zúčastnit se jí může každý žák starší 12 let společně s doprovodem svého rodiče či jiného zákonného zástupce. Vyhrává přitom každý, přičemž cenou je jednogigový USB flash disc. K jeho získání stačí účast na semináři a vstupenka na něj. Vstupenku si může zdarma vyzvednout dítě či jeho zákonný zástupce v Poradenském centru MP v ulici Křenová 4. Seminář samotný se uskuteční 1. prosince 2011 od 16:45 hodin ve velkém sále Krajského úřadu v ulici Cejl 73.

Účastníci školení se dozví, jaký je rozdíl mezi šikanou a kyberšikanou, jaké nebezpečí hrozí dítěti, které je samotné u počítače, prezentovány budou i skutečné případy kyberšikyny, které měly tragický konec. Nakonec se posluchači dozví, jak se nestát obětí kyberšikany ani případnými pachateli trestného činu. Délka semináře je zhruba 90 minut.

Podrobnosti zájemci naleznou na internetové stránce MP Brno www.mpb.cz.

Přidáno: 09.11.2011, Zdroj: MP Brno Autor: MP Brno

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…
Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.
Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…