Možnost nástupu na VOŠ od letního semestru

Studenti, kterým se nepodaří úspěšně ukončit zimní semestr na vysoké škole, nebo nejsou na své škole spokojeni, se mohou v lednu hlásit ke studiu na vyšších odborných školách. Studium by započali v jarním semestru od února 2012.

Současný školský zákon umožňuje studentům nastoupit na vyšší odborné školy i od letního semestru. Tato možnost může přijít vhod především těm, kteří nedokončili zimní semestr na vysoké škole nebo nejsou na své škole spokojeni a nehodlají na ní zůstávat, ale zároveň nechtějí vypadnout ze studijního tempa. Pokud studenti vybírají VOŠ, měli by se ideálně zaměřit na školu podobného zaměření, jako byla jejich původní. V případě, že dokončili alespoň nějaké předměty, můžou si je nechat na nové škole uznat. Tuto možnost nabízí i Vyšší odborná škola cestovního ruchu a mezinárodního obchodního styku sídlící v Praze na Ortenově náměstí.

Student se zájmem o studium na naší škole přestupující z jiné školy, doloží index o studiu a uznají se mu zkoušky, které jsou stejné, jako na naší škole. Tito studenti nemusí podávat přihlášku, dají pouze žádost o přestup a předloží výpis z třídního výkazu. Nemusí pak ani procházet pohovorem. Pokud bude uchazeč přijat, může si ke studiu vybrat tři z celkem 39-ti jazyků, které nabízíme.“ doplňuje ředitel školy Libor Bastl. Většina škol také v současnosti nabízí konzultace a dny otevřených dveří.

Bližší informace o VOŠ cestovního ruchu a mezinárodního obchodního styku najdete také na www.voscr.cz.

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Tréninkový kurz Nenásilné komunikace v Turecku – nadšení i zklamání v jednom
Zajímáte se o vzdělávání v multikulturním prostředí? Náš externí spolupracovník Tomáš Kolomazník pro čtenáře Vzdělání.cz sepsal své postřehy z účasti na zahraničním tréninkovém kurzu tzv. nenásilné komunikace.…
Letní jazykové kurzy angličtiny – Spojte horké léto s osvěžujícím kurzem!
Máte během léta prázdniny nebo v práci více času? Využijte ho k intenzivnímu studiu angličtiny! Kdo dnes umí anglický jazyk, má otevřené dveře k práci i studiu v zahraničí nebo k lepší pracovní pozici. Neváhejte tedy a…