Mladí si léto užívají na Střeláku

I ti kdo jsou nuceni trávit léto v Praze si mohou odskočit vychutnat prázdninovou atmosféru, která panuje na Střeleckém ostrově. Každý den tu promítá letní kino a vždy ve čtvrtek probíhají koncerty s neopakovatelnou atmosférou. Návštěvníci ostrova si mohou užívat sluníčka, zahrát si petanque, podívat se na film nebo si vychutnat hudební či divadelní vystoupení. To vše pod širým nebem, v samém centru Prahy. Na Střeleckém ostrově navíc vítají všechny studenty a mladé lidi do 26 let. Pokud se prokáží kartou ISIC nebo Alive, při opakovaných návštěvách filmových představení na ně čeká volná vstupenka nebo drink zdarma, desetiprocentní slevu mají také na vstupné na koncerty.

„Většinu diváků, kteří navštěvují náš festival tvoří mladí lidé. Proto jsme se také letos poprvé rozhodli zavést slevy na karty ISIC (studenti) a Alive (mládež do 26 let). A potvrdily se naše předpoklady. Návštěvníci začali karty hojně využívat. S ISIC a Alive kartami navíc přijde i spousta zahraničních diváků, kteří Prahou projíždějí v rámci svého prázdninového cestování,“ uvedl organizátor festivalu Petr Pošvic.

A ačkoliv je léto již v plném proudu, mladí lidé s Alive kartou a studenti s ISICem mají ještě spoustu možností slevové karty na Střeláku využít. Ve čtvrtek 26. července Střelecký ostrov roztančí francouzsko-španělský projekt VON MAGNET. Parta, jejímž frontmanem je excentrický zpěvák Phil von Magnet, představí mix elektro flamenca, taneční performance, akustických kytar a nezaměnitelného zpěvu. A hned 28. července je možné odreagovat se během vystoupení kultovní britsko- nizozemské kapely The Legendary Pink Dots, která je proslulá právě svými živými koncerty.

Každý den je na programu promítání letního kina, mezi filmové lahůdky patří např. Mechanický pomeranč, Simpsonovi, Shrek nebo Všichni dobří rodáci. V parných letních dnech jistě potěší také zpráva, že na Střelecký ostrov chladí Vltava a vždy je tu o několik stupňů nižší teplota než v rozpálených pražských ulicích. Diváci navíc mohou do kina přijít se psem, přijet s kočárkem nebo na kole.

Další informace o kartách Alive a ISIC můžete najít na www.alive.cz.
Informace o Letním kině na Střeleckém ostrově na www.strelak.cz.

Přidáno: 24.07.2007, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.