Mladí programátoři soupeřili na PEF

PEF MZLU(Brno, 22. 4. 2009) Na Provozně ekonomické fakultě (PEF) se uskutečnil již 23. ročník soutěže dětí a mládeže v programování, na který se sjeli nadaní studenti z celého Jihomoravského kraje soupeřit o postup do celostátního kola soutěže.

V  učebnách Ústavu informatiky PEF MZLU v Brně se uskutečnilo krajské kolo již 23. ročníku soutěže dětí a mládeže v programování, kterou vyhlašuje MŠMT a organizačně ji zajišťuje Národní institut dětí a mládeže. Nadaní studenti, kteří se sjeli z různých koutů Jihomoravského kraje, soutěžili ve dvou kategoriích: žáci a mládež. Vítězem první kategorie se stal Jan-Sebastian Fabík z gymnázia Vídeňská v Brně a ve starší kategorii obsadil první místo student gymnázia z Brna-Řečkovic Alexander Slávik. Do celostát­ního kola, které se koná v Jánských Lázních, jsou nominováni vítězové krajských kol. Soutěž proběhla v příjemné atmosféře a všichni soutěžící byli odměněni drobnými věcnými cenami.

PEF pro studenty ze středních škol kromě výstav a workshopů pořádá celou řadu podobných soutěží, jak z ekonomických (soutěž s názvem Ekonomix), tak i informatických oborů (Informatix). Vítězové z těchto soutěží měli například možnost přijetí na fakultu bez přijímacích zkoušek.

PEF vznikla v roce 1959 jako první ekonomická fakulta na Moravě. Během svého 50letého vývoje fakulta prošla značným vývojem a v současné době nabízí 8 bakalářských, 5 magisterských a 3 doktorské studijní obory, v českém i anglickém jazyce. Další informace rádi poskytneme.

Přidáno: 23.04.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.
Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…
Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…