Mladí lidé radí EU

MŠMT ČR

(Praha 27. 5. 2009) Do České republiky se začátkem června v rámci oficiální akce českého předsednictví sjede více než 120 mladých lidí z 34 evropských zemí, tedy všech členských států EU, kandidátských zemí a států EFTA, aby jednali o tom, co by měla Evropská unie dělat pro mladé lidi.

Od 2. do 4. června se v Praze v prostorách Břevnovského kláštera uskuteční největší akce Českého předsednictví v Radě EU v oblasti mládeže. Evropského setkání mládeže známého jako Youth Event se zúčastní více než 120 mladých lidí z 34 evropských zemí, tedy všech členských států EU, kandidátských zemí a států EFTA. Zahájení proběhne 2.6.2009 od 16:00 v hotelu Pyramida.
Akci slavnostně zahájí ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Miroslava Kopicová, ředitel Evropské komise pro mládež, sport a vztahy s občany Pierre Mairesse a předseda České rady dětí a mládeže Aleš Sedláček.
Youth Event je jednou z největších událostí pro mladé lidi, kteří jsou aktivně zapojeni do práce s dětmi a mládeží na národní i evropské úrovni. Tato akce se pravidelně pořádá v průběhu evropského předsednictví jednotlivých zemí. Český Youth Event bude organizován jako mezinárodní konference a skládá se z plenárního zasedání i práce ve skupinách. Jeho cílem je vyhodnotit dosavadní podporu mladých lidí v EU a naplánovat budoucí vývoj.

„Český Youth Event je jedinečný tím, že díky němu se jeho účastníci mají možnost vyjádřit k právě vznikající nové evropské strategii v oblasti mládeže na příštích devět let,“ říká Aleš Sedláček, předseda České rady dětí a mládeže.

Pracovní skupiny se budou zabývat tématy jako je dobrovolnictví, vzdělávání, zaměstnanost, konkurenceschopnost, lepší porozumění mladým lidem, informace, participace, péče o talentovanou mládež, sociální inkluze, zdraví a sport. Témata Youth Eventu jsou aktuální především proto, že mladí lidé patří ke skupinám, na které má současná ekonomická situace největší dopady. Teoretická část bude doplněna prezentací zkušeností z praxe, na kterou jsou jako hosté přizváni:
- Markus Köhler; personální ředitel Microsoft ČR
- David Křížek; český reprezentant v jachtingu
- Tine Radinja; předseda Evropského fóra mládeže

Účastníci mezinárodní konference se rovněž zúčastní Bambiriády, největší přehlídky volnočasových aktivit pro děti a mládež v ČR, aby se seznámili s prací neziskových organizací v ČR a načerpali inspiraci. Výstupy jednání mladí lidé představí vrchním ředitelům zodpovědným za mládež v jednotlivých členských státech, kteří se v Praze rovněž sejdou.

Akce je organizována Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ve spolupráci s Českou radou dětí a mládeže.
Další informace jsou k dispozici na adrese www.ye2009.cz.

Kontakt:
Ondřej Pavlík                    
tel: 728 971 417; ondrej.pavlik@ye2009.cz
Česká rada dětí a mládeže (ČRDM), Senovážné nám. 24, 116 47 Praha 1 , www.crdm.cz

Tomáš Kubík                    
tel: 725 807 161; tomas.kubik@msmt.cz
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT), Karmelitská 7, 118 12 Praha 1, www.msmt.cz

Přidáno: 28.05.2009, Zdroj: MŠMT ČR

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.