Mladí cestovatelé za hranicemi ušetří

GTS broukALIVE karta (IYTC, neboli youth card) je určena všem mladým lidem do 26 let, kteří díky ní mohou čerpat slevy ve 48 zemích světa. Máte-li své letní cestování stále ještě před sebou, můžete využít jejích výhod. Získání karty má jediné kritérium, být mladý, rozhodující je věk do 26 let. Jedná se o obdobu studentského průkazu ISIC. ALIVE kartu však mohou využít i ti, kdo nestudují nebo mají svá studia již za sebou. Vydává jí World Youth and Student Educational and Travel Confederation (WYSETC) a vznikla proto, aby mladým lidem zpřístupnila cestování s filozofií „cestuj víc a zůstaň déle“. Otevírá jim dveře ke slevám na letenky, vnitrostátní dopravu, cestovní pojištění, ubytování, nákupy, vstupné na kulturní památky nebo do restaurací. Karta ALIVE poslouží svým držitelům během prázdninového putování, ale spousta výhod je čeká i po návratu do ČR po celý rok její platnosti.

Mezi nejoblíbenější cíle mladých cestovatelů patří Slovensko, Velká Británie a Francie. Slovensko láká krásnou přírodou, oblíbené jsou Vysoké Tatry, stále více návštěvníků dává přednost také termálním koupalištím a mladí cestovatelé ocení příznivé ceny. Na Slovensku Alive karta nabízí možnosti levnějšího ubytování v autokempech (např. Autocamping JAMI Oravská Priehrada – sleva 20% nebo Autokemp Tatran ve Spišské Nové Vsi – 10%), potěší také snížené vstupné na kulturní projekty (např. festival Artfilm – 15%) nebo slevy v oblasti sportu (např. Aupeak – síť center zaměřených na adventure sporty – 10%).

Do Velká Británie láká mladé lidi příležitost vyzkoušet si na vlastní kůži své znalosti angličtiny, často využívají au pair programů a frekventovaným důvodem návštěv je i bohatý kulturní život v Londýně. Velká Británie nabízí držitelům Alive karty slevy zejména v Londýně, ale mnoho z nich je síťových a platí po celé zemi. Za zmínku stojí například slevy v síti restaurací Hard Rock Café, v muzeu Madame Tussauds nebo v síti knihkupectví Lonely Planet.

A trojici nejoblíbenějších cestovatelských cílů uzavírá Francie, ráj všech milovníků umění, dobrého jídla i přírodních zajímavostí. Ve Francii ALIVE karta opravňuje své držitele např. k využívání slev v síti ubytoven pro mládež nebo slev na vstupné do muzeí a galerií (např. Centre Georges Pompidou – 2 EUR, Dali Espace Montmartre – 3 EUR). Slevy s ALIVE kartou oceníte i při nákupech dárků pro rodiče a blízké na zpáteční cestě.

ALIVE slevy však mohou využít i ti kdo cestují mimo Evropu. Nabízí je například Brazílie, USA, Austrálie a desítky dalších. Každý, kdo plánuje svou cestu, může si konkrétní slevy pro cílovou zemi vyhledat na stránkách www.isic.org. Kompletní informace o využití karty ALIVE nebo ISIC stejně jako cestovní benefity v dané zemi najdou cestovatelé také na pobočkách specilizovaných agentur – vydavatelů karet – například STA Travel ve Velké Británii, OUT Voyage ve Francii, nebo CKM na Slovensku. Pořízení karty vyjde na 250 Kč. Seznam výdejních míst je uveden na stránkách www.alive.cz. Zdarma kartu vydávají k tarifu BAV SE mobilní operátor T-Mobile a k investičnímu životnímu pojištění pojišťovna Allianz.

Další informace o Alive kartě můžete najít na http://www.alive.cz/content/view/81/133/.
Informace o možnostech využít Alive kartu v zahraničí na http://www.isic.org/sisp/index.htm?fx=isic.discounts.country&card.type=IYTC.

O GTS Alive
GTS ALIVE, s.r.o., je oficiálním vydavatelem mezinárodních identifikačních průkazů studentů (ISIC), mládeže do 26 let (ALIVE) a pedagogické veřejnosti (ITIC) pro Českou republiku na základě pověření World Youth and Student Educational and Travel Confederation (WYSETC). Cílem je nabídnout držitelům karet širokou škálu výhod v oblasti kultury, zábavy, sportu, cestování a jiných služeb a stát se partnerem při výchově mladé generace. Česká republika je dlouhodobě vyhodnocována jako země s největším rozšířením karet ISIC a největší nabídkou studentských výhod v rámci 118 zemí ISTC. GTS ALIVE je součástí skupiny GTS Group, která kromě ČR působí také na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku a Bulharsku. Do portfolia společnosti patří také cestovní služby pro studenty a mládež, které na českém trhu poskytuje již od roku 1991.

Přidáno: 02.08.2007, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si