Miss Univerzity Karlovy 2012 se stala Barbara Škodová

Ve čtvrtek 29.11.2012 byla v rámci finálového galavečera porotou zvolena již druhá Miss Univerzity Karlovy. Stala se jí Barbara Škodová, studentka 4.ročníku Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové.
Publikum pak rozhodlo o Miss Sympatii, kterou byla vyhlášena Kristýna Maulenová.
Vítězkou letošní nové kategorie Múza UK je Veronika Tomanová.

Slavnostního vyhlášení se zúčastnil i člen kapely Nightwork a připravil divákům velmi originální podívanou. K oslavám vítězky zahrála kapela Toxique.

Ve čtvrtečním finále se o titul Miss UK utkalo v několika disciplínách celkem 8 finalistek. Nejdříve se porotě a divákům předvedly v retro přehlídce šatů značky Lazy Eye, jež jsou inspirovány modely z 50. let. Nechyběla ani oblíbená promenáda v plavkách, letos však trochu jinak, neboť se finalistky předvedly v rafinovaných modelech luxusního prádla návrhářky Terezy Vu. OzvláMiss UKštnění večerního programu přineslo promítání krátkých videospotů, jejichž hlavními aktérkami byly právě finalistky. Ve dvojicích jim byl před finále přidělen úkol, který plnily za asistence kameramanů České bomby. Diváci měli zároveň možnost vyslechnout od samotných finalistek humorné historky z natáčení.
Na závěr se dívky předvedly ve večerních róbách návrháře Luďka Hanáka.

Miss UK 2012Barbara Škodová (Farmaceutická fakulta)
Miss Múza UKVeronika Tomanová (Právnická fakulta)
Miss SympatieKristýna Maulenová (Filosofická fakulta)
Miss InternetTereza Jinochová (Pedagogická fakulta)
Miss UK volba Óčka Karolína Košťálová (1.lékařská fakulta)

V porotě letošního ročníku zasedla například Česká Miss 2011 Jitka Nováčková, člen kapely Nightwork František Soukup, proděkan 1. lékařské fakulty profesor Tomáš Zima a Martin Shabu z České pozice, který zároveň vyhlásil také vítězku kategorie Múza UK.

Finálovým večerem provázeli moderátoři Hana Zajíčková (MTV) a Štěpán Krpata (RedBull), vystoupila taneční skupina Pentiful Breakers, překvapením večera se pak stal výstup Františka Soukupa -  člena kapely Nightwork, který pobavil přes 700 návštěvníků Roxy návrhem na tzv. kolektivní objetí.  K oslavám vítězky zahrála kapela Toxique s frontmankou Klárou Vytiskovou.

Vítězky se mohou těšit z hodnotných cen.
Hlavní cenu věnovala společnost Invelt, jež vítězce hlavní kategorie Miss UK zapůjčí automobil Mini Coupé. Od eshopu snowboards.cz obdržela zlatý snowboardový set.  Dále si vítězky odnesly poukaz na šaty značky Lazy Eye, luxusní prádlo od Terezy Vu, ubytování v hotelu Kempinski, pobyt v Chamonix ve francouzských Alpách, oblečení značky Replay, kosmetické balíčky od Mary Kay, poukaz na originální brýle z dřevěné kolekce značky Proof, seskok padákem od společnosti Skyfall, poukaz na výrobu osobních webových stránek od Noblexity Advertising. Vítězka kategorie Miss Múza získala od České pozice vlastní portrét. Jedné z finalistek bude nabídnuta roční smlouva s modelingovou agenturou Czechoslovak models.

Miss Univerzity Karlovy zná v pořadí již svou druhou vítězku. Tím však ambice pořadatelů nekončí. „Univerzita Karlova je nejstarší a nejznámější českou univerzitou. Existuje však minimum studentských akcí, které by sdružovaly studenty všech fakult tak, jako se o to již druhým rokem snaží Miss UK. I vMiss UK budoucnu chceme v této myšlence pokračovat a začlenit se tak do podzimního seznamu tradičních studentských událostí,“  řekl Tomáš Gavlas, organizátor Miss Univerzity Karlovy.

Miss UK je historicky první soutěž krásy a inteligence studentek Univerzity Karlovy. Skrývá koncept, který nepodporuje zdeformované vnímání krásy. Vypráví příběhy a představuje osobnosti. Miss UK nemá ambice stát se pouze jednou z mnoha soutěží krásy, jejím cílem je sdružit studenty decentralizované univerzity a posílit jejich vzájemnou sounáležitost. Finálový galavečer Miss UK je ojedinělou událostí, kdy se na jednom místě sejdou studenti všech fakult univerzity.

Více informací na webu www.missuk.cz nebo na www.facebook.com/missuk.cz.

Přidáno: 30.11.2012, Zdroj: Miss Univerzity Karlovy

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si