Miss UK: Krása a intelekt spojuje Univerzitu Karlovu

Již druhým rokem se pod záštitou Studentské unie rozjíždí přehlídka krásy a intelektu - soutěž Miss Univerzity Karlovy. I v letošním roce jsou  prostřednictvím nových finalistek reprezentovány různé  fakulty univerzity, a to včetně Farmaceutické fakulty v Hradci Králové. O tom, která z dívek se stane novou Miss UK 2012, rozhodne odborná porota již 29. listopadu na finálovém  galavečeru v pražském klubu Roxy.

V neděli 28. října proběhl v pražském Hotelu InterContinental casting druhého ročníku Miss Univerzity Karlovy. Porotu složenou nejen z organizačního týmu přišlo okouzlit několik desítek přihlášených studentek. Casting byl rozdělen na dvě části: účelem první části bylo každou dívku co nejvíce poznat z hlediska osobního vystupování a prověřit její intelekt; v druhé části, v níž se dívky představily v plavkách, se pak hodnotila celková reprezentativnost. „Chceme, aby soutěž dostála svému názvu. Ze zásady nehodnotíme pouze vzhled kandidátek, ale celkové osobní charisma a také intelekt,“ shrnuje kritéria výběru finalistek Tomáš Gavlas, pořadatel Miss UK.

Letošní osmička finalistek vytváří nevšední paletu osobností, které kromě zvolených studijních oborů zvládají i řadu dalších obecně prospěšných aktivit.  Například studentka Elizabeth Adenubiová se angažuje v nespočtu projektů k podpoře veřejného zdraví , Kristýna Maulenová strávila léto v Indii, kde vyučovala malé děti, a Karolína Košťálová je instruktorkou kurzu první pomoci. Své příběhy mají však i ostatní finalistky.

Listopad není jen měsícem pánského kníru, ale také měsícem oslav krásy a intelektu.

Finalistky Miss UK čeká nabitý program. Týden po castingu se v prostorách Botanické zahrady hl. města Prahy uskutečnilo profesionální focení všech finalistek a o den později také natáčení upoutávkového spotu. Týden před finále se uskuteční  univerzitní roadshow, v rámci které se každá finalistka představí své domovské fakultě. Kategorii Miss Sympatie mají totiž v rukou právě studenti a  návštěvníci finálového galavečera. A proto je důležité, aby měl každý možnost poznat svou favoritku osobně.

Zde jsou jména finalistek společně s jejich studijními obory:

  1. Ingrid Žváčková, Filozofická fakulta: Středoevropská studia
  2. Barbara Škodová, Farmaceutická fakulta
  3. Karolína Košťálová, 1. lékařská fakulta
  4. Elizabeth Adenubiová, 3. lékařská fakulta
  5. Tereza Jinochová, Pedagogická fakulta
  6. Kristýna Maulenová, Filozofická fakulta: Psychologie
  7. Veronika Tomanová, Právnická fakulta
  8. Gabriela Fialová: Pedagogická fakulta

 

Příběhy a fotografie finalistek najdete na www.missuk.cz.

O titul Miss Univerzity Karlovy se dívky utkají ve čtvrtek 29. listopadu od 19:30 v pražském klubu Roxy. Návštěvníky akce čeká bohatý program: přehlídka retro šatů a luxusního spodního prádla v podání krásných finalistek, koncert kapely Toxique a mnohé další. Vítězka se může těšit na krásné ceny od našich partnerů.

Miss UK je historicky první soutěž krásy a inteligence studentek Univerzity Karlovy. Skrývá koncept, který nepodporuje zdeformované vnímání krásy. Vypráví příběhy a představuje osobnosti. Miss UK nemá ambice stát se pouze jednou z mnoha soutěží krásy, jejím cílem je sdružit studenty decentralizované univerzity a posílit jejich vzájemnou sounáležitost. Finálový galavečer Miss UK je ojedinělou událostí, kdy se na jednom místě sejdou studenti všech fakult univerzity.

Video z castingu si prohlédněte zde.
Promo video na www.youtube.com/user/MissUKcz.

Finálový večer Miss UK na www.facebook.cz.

Přidáno: 08.11.2012, Zdroj: Miss Univerzity Karlovy

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.