Miss Academia ČR 2007

Studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně zahájili přípravy již jedenáctého ročníku studentské soutěže Miss Academia ČR. Navazují tak na dlouholetou tradici v hledání krásné, ale také inteligentní a vzdělané dívky, která na začátku dubna získá korunku a titul Miss Academia ČR 2007.
„Soutěže se mohou zúčastnit všechny dívky studující v České republice vysokou nebo vyšší odbornou školu. Nezáleží přitom na národnosti ani rodinném stavu dívky, jedinou podmínkou je studium prezenční formy studia“, říká Martin Kubis, jeden z pořadatelů soutěže.
Krásné studentky se mohou přihlásit na stránkách www.missacademia.cz a to nejpozději do 31.1.2007. „Začátkem února příštího roku pak proběhne výběrové kolo, ze kterého vzejde deset finalistek, které se zúčastní finálového galavečera ve Zlíně“, dodává Kubis.

Soutěž Miss Academia poprvé proběhla v roce 1997, kdy byla, tehdy jen v rámci reprezentačního plesu zlínské Fakulty technologické (ještě pod VUT Brno), zvolena nejmilejší studentka.
Svou vlastní identitu si soutěž začala budovat od roku 1998. Studenti Institutu reklamní tvorby a marketingových komunikací ji začali pořádat pravidelně a soutěžícími byly studentky obou tehdejších zlínských fakult.
V roce 2001 se poprvé zúčastnila dívka, Lucie Pletichová, která ve Zlíně nestudovala a informace si našla na internetu. Soutěž také v tomto roce vyhrála. A tak se zrodila myšlenka realizovat soutěž celorepublikově.
V roce 2002 proběhl první celostátní ročník - Miss Academia České republiky. V témže roce byla také zaregistrována ochranná známka MISS ACADEMIA ČR, jejímž vlastníkem je Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně.
V roce 2004 projektový tým oslovil studenty marketingových komunikací ze Slovenska za účelem spolupráce na realizaci česko-slovenského ročníku Miss Academia. Slovenští kolegové však nebyli ochotni věnovat se soutěži v potřebném rozsahu a tak se Miss Academia organizačně vrátila pouze na půdu České republiky.
V roce 2005 byly poprvé osloveny i studentky vybraných vyšších odborných škol ČR.

Soutěž Miss Academia probíhá celá v režii studentů Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Tato fakulta umožňuje studium oboru Marketingové komunikace (studijní program Mediální a komunikační studia) a oboru Multimedia a design (studijní program Výtvarná umění).
Na přípravě soutěže Miss Academia se podílí studenti obou výše uvedených oborů v rámci předmětu Komunikační agentura. Tato spolupráce mezi katedrami je v České republice unikátní.
Studenti Marketingových komunikací zajišťují oblast ekonomiky, sponzoringu, produkce, propagace a PR projektu. Studenti Výtvarných umění se projektu věnují v těchto směrech: fotografie, scénář, režie, grafický design, prostorová tvorba, průmyslový design a design oděvů a obuvi.

Kontakt:
Martin Kubis
PR a média
+420 732 443 747
kubis@missacademia.cz

Přidáno: 08.01.2007, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.