Ministryně Kopicová informovala poslance o stavu příprav nové maturity

MŠMT ČR

Na dnešním jednání výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu Poslanecké sněmovny zopakovala ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Miroslava Kopicová, že v tuto chvíli nevidí důvod k dalšímu odkladu nové maturity. Poslankyně a poslance seznámila s podrobnou zprávou o stavu příprav.

„Pro všechny rizikové situace, které by mohly nastat, máme připravena náhradní řešení," říká ministryně. Podle jejího názoru probíhají přípravy státní maturity dobře a ve všech klíčových oblastech se postupuje podle stanoveného časového plánu. Potvrdila to i detailní zpráva, kterou Kopicová předložila poslancům.

„Školení školního managementu a maturitních hodnotitelů probíhá od 15. května, harmonogram výběrových řízení máme podrobně stanoven, logistické zajištění je navrženo s maximálními ohledy na proveditelnost a bezpečnost. Také jsem nechala zpracovat mapu rizik -   všechna budou průběžně monitorována," vypočítává ministryně.

Klíčová bude především maturitní generálka na podzim tohoto roku. Ministryně Kopicová v této souvislosti upozornila, že vyšla vstříc požadavkům škol a místo generálky rozdělené na dvě části (říjen měl být věnován didaktickým testům a leden příštího roku písemným pracím), nyní se vše odehraje v jediném termínu. Testování tak bude mnohem věrohodnější. „Z hlediska škol jde o administrativně a logisticky daleko jednodušší variantu. Žáci navíc získají možnost vyzkoušet si v praxi přesnou simulaci celé maturity. Je to pro ně výhodnější, než kdyby dvě části generálky od sebe dělilo několik měsíců," vysvětluje Kopicová.

Generálka poslouží i Centru pro zjišťování výsledků vzdělávání (CZVV, dříve CERMAT), které maturitu připravuje, k odhalení a odstranění o případné drobné nedostatky.

„Nová maturita bude explicitně obsažena ve vládním prohlášení. Pokračování v přípravách zkoušky tak, aby se mohla uskutečnit v příštím roce, je jednou z vládních priorit," uzavírá ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Miroslava Kopicová.

Přidáno: 27.05.2009, Zdroj: MŠMT ČR

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…
Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…
Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.