Ministr oznámil další postup v reformě vysokého školství

MŠMT ČR Ministr školství prof. Petr Fiala dnes oznámil reprezentaci vysokých škol svůj záměr v oblasti vysokoškolské reformy.

Ministr školství seznámil Českou konferenci rektorů s postupem prací, které připravuje v souvislosti s reformou terciárního vzdělávání. Vyjádřil přitom přesvědčení, že je nezbytné v současné ekonomicky i jinak velmi náročné době, pečlivě volit rozsah změn prováděných v systému vysokého školství.

Ministr Fiala rozhodl o stažení věcného záměru zákona o vysokých školách. Reforma vysokého školství bude realizována formou novelizace stávajícího vysokoškolského zákona. Ministr přitom věcný rozsah reformních legislativních kroků znovu projedná s reprezentací vysokých škol, rád by dosáhl především shody na opatřeních ke zlepšení systému zajišťování kvality.

Věcný záměr zákona o finanční pomoci studentům bude přepracován s tím, že nebude vázán na školné a jeho cílem bude výlučně zajištění možnosti půjček na životní náklady v době vysokoškolského studia. Nová verze věcného záměru projde rovněž diskusí s reprezentací vysokých škol.

Přidáno: 08.06.2012, Zdroj: MŠMT ČR

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…
Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.
Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…