Ministr Liška jmenoval nového ředitele Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání

MŠMT ČR

Praha, 7. ledna 2009 – Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Ondřej Liška odvolal ředitele Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání Pavla Zeleného. Ocenil zároveň práci, kterou bývalý ředitel Zelený odvedl na novém modelu státní maturity.

Ministr Liška do funkce jmenoval Martina Macha, bývalého ředitele odboru středního a vyššího odborného školství MŠMT, který se na přípravě státní maturity aktivně podílel v průběhu loňského roku, byl jedním z hlavních koordinátorů ze strany MŠMT a od září loňského roku působil jako poradce ministra v oblasti středního školství. „Jedním z úkolů nového ředitele bude nalézt v některých oblastech přípravy státní maturity levnější a jednodušší řešení,“ řekl ministr.

„Změna by se měla projevit  i v mnohem těsnější spolupráci mezi MŠMT a CZVV, která je z hlediska přípravných a dokončovacích prací státní maturity v příštím roce nezbytná,“ vysvětlil ministr Liška a doplnil, že tato změna ve vedení CZVV v žádném případě neohrozí průběh příprav státní maturity, naopak v osobě nového ředitele Macha bude zachována kontinuita nastartovaného procesu příprav státní maturity.

Ing. Kateřina Böhmová
ředitelka odboru vnějších vztahů a komunikace MŠMT
tel.: 257 193 566
email: katerina.bohmova@msmt.cz

Přidáno: 07.01.2009, Zdroj: MŠMT ČR

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Jak sledovat studijní mobilitu ve vysokoškolském vzdělávání?
Jak jsou evropské vzdělávací systémy připraveny podporovat mobilitu studentů? Souhrnný přehled z publikace Mobility Scoreboard. Higher Education Background Report pro čtenáře Vzdělání.cz připravili odborníci Domu…
S odborným doučováním bude maturitní vysvědčení v kapse
S druhým stupněm na základní škole přibudou do života dítěte i přírodovědné předměty. A jelikož jde o náročnější, vyprofilovanější témata, ne každý žák si s nimi umí poradit sám. Kde mohou rodiče a žáci…