Ministr Liška jednal se zástupci krajů

MŠMT ČR

Praha, 5. března 2009 – Vedení Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy dnes přivítalo na společném setkání náměstky a náměstkyně hejtmanů jednotlivých krajů České republiky. Jde vůbec o první schůzku zástupců MŠMT s nově zvolenými představiteli krajů. Předmětem jednání bylo především efektivní nastavení vzájemné spolupráce.

„S ohledem na významnou funkci krajů ve vzdělávacím systému jsem rozšířil tým svých nejbližších spolupracovníků o Jaroslavu Wenigerovou. Jde o vynikající odbornici, kterou školská veřejnost velmi dobře zná a respektuje,“  řekl ministr školství, mládeže a tělovýchovy Ondřej Liška. Podle jeho slov bude mít Jaroslava Wenigerová na starost právě komunikaci s kraji.

Ministr Liška s dalšími členy vedení ministerstva představili zástupcům všech čtrnácti krajů střednědobou koncepci MŠMT v oblasti vzdělávání, sportu a mládeže. Náměstci a náměstkyně ministra poté krajskou reprezentaci seznámili s klíčovými tématy, na kterých jejich skupiny v roce 2009 pracují a která jsou aktuálně v popředí jejich zájmu.

V závěru jednání proběhla konstruktivní diskuze nad jednotlivými tématy i nad problémy, které pociťují zástupci krajů jako nejpalčivější.

Přidáno: 05.03.2009, Zdroj: MŠMT ČR

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.