Ministr Josef Dobeš: Učitelům se platy zvýší

MŠMT ČRMinistr školství, mládeže a tělovýchovy Josef Dobeš dnes na tiskové konferenci představil nový návrh platových tarifů pro pedagogické pracovníky.

Praha, 21. září 2010

Nový platový model, na který bylo vyčleněno 2,1 miliardy korun, by měl zaručit dorovnání platů na 20 tisíc korun hrubého všem kvalifikovaným pedagogům.

Návrh stupnic platových tarifů pro pedagogické pracovníky projedná vláda na svém středečním jednání a pokud bude návrh schválen, vejde v platnost již 1. ledna 2011. V opačném případě pošle ministr Dobeš peníze pedagogům formou odměn. "Jednou se mi podařilo tyto peníze navíc získat a rozhodně už najdu způsob, jak je učitelům rozdělit," řekl Josef Dobeš.

Prezentace ke stažení: Návrh platových tarifů (313 kB)

Přidáno: 21.09.2010, Zdroj: MŠMT ČR Autor: Lucie Kubovičová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…
Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.