Ministr Fiala jednal se zástupci školských asociací

MŠMT ČRHistoricky první pracovní jednání mezi vedením ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a zástupci školských asociací se uskutečnilo dnes v budově MŠMT. Zúčastnili se ho kromě jiných ministr Petr Fiala a náměstek pro všeobecné, odborné a další vzdělávání Jindřich Fryč.

Schůzka vzešla z podnětu samotného ministerstva a znamená nový přístup ke spolupráci mezi MŠMT a odbornou školskou veřejností.

Zástupci profesních sdružení byli seznámeni s připravovanými kroky ministerstva do druhé poloviny volebního období a s návrhy legislativních i obsahových opatření, jejichž cílem je další zlepšování úrovně vzdělávání v České republice. Mezi tématy jednání byl zejména připravovaný kariérní systém, informace o úpravě rámcových vzdělávacích programů a připravovaná novela školského zákona.

"Považujeme za důležité, aby tyto záměry vznikaly v součinnosti s odbornou veřejností, kterou reprezentují školské asociace a sdružení. Diskuse, která dnešní informační schůzku provázela, ukázala potřebu chystané kroky ministerstva předem konzultovat s těmi, kterých se navrhovaná opatření týkají, a to zejména z důvodu posouzení dopadu navrhovaných změn na školskou praxi," uvedl ministr Petr Fiala.

Přidáno: 10.01.2013, Zdroj: MŠMT ČR

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si