Ministerstvo školství zveřejnilo seznam připravovaných IPn projektů

MŠMT ČR

Praha, 29. 2. 2012 – Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy dnes představilo kompletní seznam připravovaných IPn projektů. Individuální projekty národní budou hrazeny z eurofondů, konkrétně z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK).

Jedná se cca o 30 projektů – některé bude realizovat MŠMT samo, jiné ve spolupráci s partnerem, případně bude nositelem jiný subjekt, např. ministerstvo práce a sociálních věcí. Ministr Dobeš zveřejnil detailní proces přípravy těchto projektů i s finančním rámcem.

Ministerstvo školství dnes představilo veřejnosti kompletní proces schvalování těchto specifických projektů, aby ustaly spekulace o některých projektech. Je nutné si uvědomit, že od přípravy projektového záměru až po schválení projdou jednotlivé projekty celkem devíti stupni hodnocení a posuzování. Mimoto se projekty konzultují s Evropskou komisí a některé prochází pre-auditem společnosti PwC,“ uvedl Michal Zaorálek, náměstek ministra zodpovědný za evropské záležitosti.

 

Ujišťuji, že Řídicí orgán Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost věnuje těmto připravovaným projektům zvýšenou pozornost. Projekty, které nebudou splňovat základní podmínky OP VK, nebudou v žádném případě podpořeny,“ dodal náměstek Zaorálek.

Přidáno: 01.03.2012, Zdroj: MŠMT ČR

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Jak sledovat studijní mobilitu ve vysokoškolském vzdělávání?
Jak jsou evropské vzdělávací systémy připraveny podporovat mobilitu studentů? Souhrnný přehled z publikace Mobility Scoreboard. Higher Education Background Report pro čtenáře Vzdělání.cz připravili odborníci Domu…
S odborným doučováním bude maturitní vysvědčení v kapse
S druhým stupněm na základní škole přibudou do života dítěte i přírodovědné předměty. A jelikož jde o náročnější, vyprofilovanější témata, ne každý žák si s nimi umí poradit sám. Kde mohou rodiče a žáci…