Mimořádný úspěch. Vysoká škola finanční a správní získala akreditaci programu MPA.

Vysoká škola finanční a správní se tak zařadila mezi tři vysoké školy v České republice, které tento typ vzdělání přizpůsobený podmínkám a potřebám veřejné správy poskytují. Jako jediná však prošla validací u prestižní britské univerzity London South Bank University (LSBU). Program Master of  Public Administration (MPA) bude vyučován v angličtině a univerzita jej bude nabízet od akademického roku 2012/2013.

Validací univerzita prošla s výborným výsledkem, řízení bylo úspěšně završeno bez jakýchkoli výhrad a dalších podmínek ze strany hodnotící instituce. Předsedkyně validační komise Holly Nicholas (Director of LSBUs Academic Quality Development Office) v této souvislosti prohlásila, že během přibližně 50 validací, které LSBU provedla, je to poprvé.

Studijní program MPA je určen především vedoucím pracovníkům ve veřejné správě a těm, kteří na vedoucí pozice aspirují; dále členům zastupitelstev obcí a územních samosprávných celků, vedoucím pracovníkům v dalších organizacích veřejného sektoru (neziskové organizace, univerzity, nemocnice, kulturní instituce, policie, armáda apod.) a také právníkům působícím ve veřejné správě. MPA představuje ekvivalent standardu MBA pro oblast veřejné správy.

Program MPA je dvouletý, bude vyučován v anglickém jazyce a je složen z pěti povinných modulů:

  • Leadership, Governance and Public Management 
  • Managing through Critical Enquiry and Research
  • Public Policy and the Managerial Environment
  • Integrative Management and Change
  • Contemporary Issues for Public Managers


Povinné moduly doplňují dva volitelné, zatím se uvažuje o těchto:

  • Managing within a Regulatory
  • Policymaking in Action


Studium je završeno disertační prací. Program nabídne naše univerzita počínaje akademickým rokem 2012/13 i všem našim studentům, když studenti navazujícího magisterského studia oboru Veřejná správa budou moci program MPA studovat výhodně v rámci studia Double Degree.

Přidáno: 28.08.2012, Zdroj: Vysoká škola finanční a správní, o.p.s.

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.