Mimořádný úspěch studenta PEF v soutěži síťových technologií

PEF MZLU - logo

(18. 5. 2010, Brno) Bc. Jiří Jaša, student Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně (PEF) se umístil na prvním místě celostátní soutěže síťových akademií Cisco s názvem Networking Academy Games 2010. Kvalifikoval se tak do mezinárodních kol soutěže, kde změří svoje schopnosti s celosvětovou špičkou studentů v tomto oboru.

předání diplomuCelostátní soutěže Networking Academy Games 2010 se letos zúčastnila více než stovka studentů středních a vysokých škol. Ti ve třech kategoriích porovnávali své schopnosti a dovednosti v oblasti počítačových sítí. Samotný průběh soutěže sledují také významné společnosti z oboru, které mohou mezi studenty najít nové talenty.

předání diplomuV kategorii určené pro jednotlivce ze středních i vysokých škol, kteří museli vedle teoretických znalostí prokázat praktické dovednosti formou úlohy v simulačním prostředí Packet Tracer, celkově zvítězil právě Bc. Jiří Jaša z Mendelovy univerzity v Brně. Ten bude díky svému výsledku reprezentovat Českou republiku v mezinárodním kole soutěže, které proběhne 25. a 26. června 2010 v Maďarsku. Následně se také zúčastní dalšího mezinárodního kola soutěže s názvem International NetRiders, do kterého se minulý rok zapojilo 41 zemí regionu EMEA (Europe, Middle East, Africa) a zúčastnilo se 117 studentů Cisco akademií. Cenou pro nejlepší je možnost absolvovat školení přímo v centrále Cisco v San Jose ve Spojených státech.

Diplom„Na další kola soutěže se už velmi těším. Je ovšem velmi těžké odhadnout, jak náročná budou. Za úspěch by bylo považováno umístění do 5. místa“, polemizuje Jiří, kterého však nejprve čekají státní závěrečné zkoušky. „Naštěstí se díky kvalitnímu zázemí a výuce zde na fakultě nemusím na soutěže moc připravovat. V budoucnu bych chtěl také zapracovat na zdokonalení jazykové úrovně a postupně získávat další certifikáty“, odhaluje Jirka své plány do budoucna.

Přidáno: 19.05.2010, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Ing. Jiří Urbánek

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.