Mezinárodní filmový festival CINEMA MUNDI se nezadržitelně blíží

CINEMA MUNDIBrno – Na šedesát filmů, dvacet doprovodných akcí a řadu českých i zahraničních hostů se mohou těšit návštěvníci třetího ročníku CINEMA MUNDI, který začíná 29. února. Radosti i starosti spojené s organizací festivalu představili organizátoři na druhé tiskové konferenci.

Oficiální zahájení festivalu se uskuteční ve středu na Náměstí Svobody za účasti patrona Bolka Polívky a jazzoCinema Mundivého dua Jaroslava Pilného a Martina Špinlera. Od půl sedmé je pak pro veřejnost ve Velkém Špalíčku připravena zdarma projekce Formanova oscarového filmu Amadeus. Účast na tomto promítání přislíbili výtvarník Theodor Pištěk, kameraman Miroslav Ondříček a filmový architekt Karel Černý.

Dnes již máme kompletní jak hlavní, tak vedlejší sekci programu. Velmi si vážíme například účasti brazilského snímku Elitní jednotka 2, tureckého filmu Tenkrát v Anatolii, irského snímku Jako bych tam nebyla a dalších,“ představil hlavní perly programu dramaturg CINEMA MUNDI Lukáš Skupa. Vedlejší program v tomto ročníku ovládnou filmy z Lotyška, Litvy a Estonska. „Zde bych vyzdvihl například snímky Podzimní tance a Sběratelka. Největším filmovým trhákem ale bude pravděpodobně česká premiéra nejnovější filmové adaptace románu F. M. Dostojevského Idiot,“ dodal Skupa. . Tento film přijede osobně představit také delegace a pro diváky bude připraveno bude typické estonské občerstvení.

Návštěvníci CINEMA MUNDI se v průběhu osmidenního festivalového maratonu budou moci osobně setkat i s význačnými českými a zahraničními hosty. Makedonský film Punk´s Not Dead přijede představit jeho režisér Vladimir Blaževski. Estonský režisér Sulev Keedus uvede na festivalu rovnou dva své filmy, a to Dopisy pro anděla a Georgica. „Dále účast slíbil herec Karel Roden, který bude reprezentovat film Lidice, a režisér filmu Cigán Martin Šulík. Festivalu se zúčastní i delegace k filmu Probudím se včera vedená režisérem Miroslavem Šmídmajerem a herečkami Evou Josefíkovou, Eliškou Křenkovou a Ljubou Krbovou,“ doplnil seznam hostů ředitel festivalu Josef Čadík.

Kompletní denní program včetně anotací k filmům je dostupný na http://www.cinemamundi.info/denni.html.

Veškeré změny v programu jsou vyhrazeny. Aktuální program a další informace jsou průběžně na www.cinemamundi.cz a na Facebooku.

Přidáno: 24.02.2012, Zdroj: CINEMA MUNDI

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.