Mezinárodní ekologická soutěž pro školy: Stále zbývá několik volných míst pro mladé přírodovědce

Pleon ImpactPraha, 5. září  2011 – Až do 15. září 2011 se studenti ve věku od 12 do 16 let mohou  přihlásit spolu se svými pedagogy do mezinárodního ekologického projektu „Evropské školy pro živou planetu“, organizovaného WWF a Nadací ERSTE.  Studenti z 11 evropských zemí v něm mají možnost zpracovat své vlastní projekty zaměřené na ochranu přírody, konkrétně na ekologické stopy a zdravé řeky. Nejlepší projekty budou vybrány na závěrečném setkání, které proběhne v červnu 2012 v Rumunsku. Vítězné třídy budou pozvány na týdenní pobyt v přírodě v Rumunsku.

“Záměrem projektu ´Evropské školy pro živou planetu´ je umožnit studentům aktivně spoluvytvářet své životní prostředí i svou budoucnost,” říká Barbara Tauscher, vedoucí  rakouského vzdělávacího programu životního prostředí WWF. “Hlavní myšlenkou projektu je láska k přírodě a setkávání podobně smýšlejících lidí z celého světa. Výhledově tak směřujeme k vytvoření nadnárodní sítě mladých lidí, kteří se aktivně angažují v oblasti ochrany přírody.”

Enviromentální soutěž pro školy začíná týdenní akademií pro dvojice student-pedagog v Rakousku.  Na workshopech a outdoorových aktivitách představí eko-pedagogové z WWF a  odborníci na ochranu životního prostředí žákům a jejich učitelům témata projektu “Ekologická stopa – globální dopady spotřeby”, “Dunaj – tepna Evropy” a “Aktivní občanství – mobilizace a motivace”. Program zahrnuje rovněž metodiku projektového managementu, teambuildingu a propagace (PR). Na tvorbu a realizaci svých vlastních ekologických projektů budou mít studenti čas až do konce školního roku. Jak si projekty vymyslí a v jaké podobě je zrealizují, je zcela na jejich tvůrčích dispozicích. Mohou to být představení pouličního divadla nebo výstavy, časopisy či akční plány pro školy.

Ekologické projekty bude možno během školního roku sledovat na veřejně přístupném interaktivním weblogu http://schools.foralivingplanet.eu. Jednotlivé třídy si na něm povedou své deníky, budou moci prezentovat obrázky a videa z projektů a vyměňovat si zkušenosti. Komentáři ke všem zveřejněným aktivitám budou moci přispívat studenti, učitelé a všichni, kdo stránku navštíví. Žáci a jejich pedagogové se opět sejdou v červnu 2012. Představí své ekologické aktivity na velkém závěrečném setkání v Rumunsku, podělí se o své zkušenosti s ostatními a vyberou čtyři nejlepší projekty. Vítězné třídy budou pozvány na podzimní tábor mládeže v Rumunském národním parku.

Účast v ekologické soutěži pro školy je bezplatná. Třídy, které se jí zúčastní, obdrží nadto ještě finanční podporu na uskutečnění svých projektů zaměřených na ochranu přírody. Oficiálním jazykem akademie, projektové dokumentace a závěrečného setkání je angličtina.

Další informace o „Evropských školách pro živou planetu” a přihlášku najdete na http://schools.foralivingplanet.eu

Přidáno: 06.09.2011, Zdroj: Pleon Impact

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.