Mezinárodní den boje proti drogám

MŠMT ČR

26. června 1987 vyhlásila Organizace spojených národů poprvé Mezinárodní den proti zneužívání drog a ilegálnímu obchodu s nimi. Od té doby uběhlo 23 let a toto datum se i v České republice stalo synonymem snahy o zvýšení vědomí společnosti o boji proti drogám a o podpoře preventivních opatření.

Česká republika dopadla v Evropské školní srovnávací studii ESPAD z roku 2007 s velmi alarmující výsledky, v oblasti prevalence alkoholu a kouření u dětí a mladistvých, stejně tak u celoživotní prevalence užívání konopných látek u šestnáctiletých. Právě marihuanu a nové syntetické drogy amfetaminového typu označuje letošní Výroční světová zpráva OSN o drogách za nejrozšířenější drogy s nejvyšším počtem uživatelů.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy jako koordinátor primární prevence na horizontální i vertikální úrovni si uvědomuje rizika spojené s hrozbou drogových závislostí a k naléhavosti poselství tohoto dne se také připojuje. „Efektivní primární prevence je již dlouhodobě prioritou resortu školství, mládeže a tělovýchovy. Podporujeme a budeme podporovat i nadále všechny programy, které tuto problematiku řeší komplexně a systémově,  ve spolupráci s ostatními resorty, kraji i samotnými školami. V tomto roce jsme na protidrogovou prevenci schválili 15.6 mil. Kč. Současně využíváme v boji proti drogám Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost, kde jsou v rámci tříletých projektů schválené prostředky ve výši 88 mil. Kč. Základním školám jsme umožnili žádat na preventivní programy prostředky z OPVK ve zjednodušené formě v rámci projektu EU peníze školám,“ říká ministryně školství Miroslava Kopicová.

Přidáno: 28.06.2010, Zdroj: MŠMT ČR Autor: Kateřina Böhmová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.