Metropolitní univerzita Praha pořádá konferenci Politika, komunikace, média

Metropolitní univerzita Praha - logo

Praha, 1. března 2010 - Institut pro média Metropolitní univerzity Praha (MUP) pořádá v pátek 5. března konferenci Politika, komunikace, média. Konference se zaměří na vzájemný vztah médií a politiky, na roli médií v předvolebním období a na aktuální témata, kterými se média a politika vzájemně ovlivňují.

Konference je rozdělena do tří základních bloků. První je věnován obecnému vztahu médií a politiky, fundamentální funkci médií pro rozvoj demokratické společnosti, rizikům propojování mediálního a politického světa, státní mediální politice či přístupům k výuce politické komunikace. Řečníky v tomto panelu budou viceprezident Světové asociace novin a novinových vydavatelů Michal Klíma, publicista a mediální analytik Karel Hvížďala, předsedkyně Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Kateřina Kalistová a Todd Nesbitt, vedoucí katedry komunikace University of New York in Prague.

Druhý panel se zaměří na otázku reprezentace politiky v médiích, na politický paralelismus českých médií a Žižkovna roli médií v předvolebním období. Vystoupí zde např. Tomáš Lebeda a Eva Lebedová z Univerzity Palackého v Olomouci, mediální analytička společnosti Media Tenor Petra Uvírová nebo Tomáš Trampota z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy.

Cílem závěrečného panelu je nabídnout pohledy zástupců českých médií na vzájemné střetávání novinářů a politiků. Diskutovat se budou např. principy, kterými se řídí pravidla zveřejňování politických témat v předvolebním období v médiu veřejné služby, jak práci novinářů ovlivňuje tzv. náhubkový zákon, jak zástupci médií vnímají funkci médií při kontrole výkonné moci a jakým způsobem novináři zpracovávají politická témata. Za česká média se o své postřehy přijdou podělit šéfredaktor týdeníku Reflex Pavel Šafr, ředitel zpravodajství České televize Milan Fridrich, zástupce šéfredaktora deníku Mladá fronta DNES Michal Musil a ředitel Aktuálně.cz Jakub Unger.

Konference se koná v budově Metropolitní univerzity v Praze na Žižkově (Prokopova 16, Praha 3). Registrace účastníků bude probíhat od 9:00 h, začátek konference je naplánován na 9:20 h.

 

Přidáno: 01.03.2010, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.