Menzy v Brně – Vysoké učení technické

Vzdelani

Po Masarykově univerzitě je druhou vysokou školou, na kterou se podíváme, Vysoké učení technické. Souhrnné informace nejen o umístění, ale také online jídelníčky či systém placení jídel naleznete na: www.kam.vutbr.cz.

V areálu Pod Palackého vrchem můžete na Kolejní 2 narazit hned na čtyři stravovací zařízení. Pizzerie Mozzarella, kterou naleznete v prvním patře, nabízí výběr z více než 50 hlavních jídel (pizza, steaky, ryby a další minutky, těstoviny, rizota, saláty). Kromě točeného piva si zde gurmáni mohou dát i víno. Na požádání vám dokonce jídlo připraví pro odnesení s sebou.

Pod pizzerií se nachází Caffe Bar Piccolo, kde se můžete od 7:00 do 10:00 nasnídat nebo si jídlo opět na požádání odnést s sebou. Na webu se dozvíte, že od začátku roku 2010 slouží tento provoz současně jako internetová kavárna. Milovníky letního grilování pak jistě potěší pozvání na zahrádku, kde mohou ochutnat různé druhy grilovaných klobásek nebo některý ze steaků.

Hned vedle obou zařízení naleznete Menzu Kolejní, klasickou menzu otevřenou po dobu obědů a večeří s výběrem až deseti teplých jídel – hotovek, minutek, moučníků i bezmasých jídel.

Opačným směrem pak dojdete ještě ke čtvrté menze (na Kolejní 4), Jídelně MINI, kde jsou zaměstnancům VUT v Brně podávány obědy.

Pizzerie Mozzarella funguje od 10:00 do 21:00, Menza Kolejní otevírá o hodinku později a také o hodinu dříve zavírá. Navíc počítejte s přestávkou mezi obědem a večeří od 14:30 do 17:00. Caffe Bar Piccolo na vás bude čekat od sedmi do sedmi a Jídelna MINI od půl jedenácté do půl třetí. Všechna zařízení zavírají v pátek o něco dříve (více na jejich stránkách – viz výše).

V areálu Purkyňových kolejí na adrese Purkyňova 93 naleznete Menzu Purkyňova a Rychlé občerstvení Purkyňova. Zatímco v menze se můžete těšit na až osm teplých jídel, v rychlém občerstvení na vás bude čekat několik druhů pizzy, hamburgerů, grilovaných kuřat atd. To vše připravené pro odnesení s sebou.

Otevírací doba v menze je stejná jako v Menze Kolejní, v rychlém občerstvení vás pak obslouží od 11:00 do 19:00.

Areál Fakulty strojního inženýrství na Technické 2 nabízí dvě restaurace – jednu pro studenty a druhou pro zaměstnance. Restaurace Q (studentská) je otevřena od 9:30 do 16:00, přičemž nabízí výběr až z osmi teplých jídel. Q – zaměstnanecká je pak otevřena od 10:30 do 14:00. Obě restaurace jsou samoobslužné.

Další dvě místa pro stravování naleznete na Veveří 95 v areálu Fakulty stavební. Pizzerie Presto je moderní restaurací s obsluhou, jež nabízí výběr z desítek jídel (pizza, steaky, těstoviny, saláty, polévky, chuťovky a zákusky). Kromě točeného piva studenty možná zaujme také nabídka míchaných nápojů. Jídlo je na požádání připraveno pro odnesení s sebou.

Restaurace V – Veveří je samoobslužnou restaurací s výběrem z až dvanácti jídel. V nabídce pak naleznete i několik hotových jídel pro odnesení s sebou.

Zatímco během týdne je Pizzerie Presto k dispozici od 10:00 do 19:00, v pátek a o víkendu je tu zavřeno. Restaurace V – Veveří  je sice otevřena jen od půl desáté do čtyř, najíte se tu však také v pátek, i když nejpozději v jednu hodinu odpoledne.

Také areál Fakulty chemické na Purkyňově 118 skýtá slušné stravovací možnosti. Výběr z několika teplých jídel nabízí jak Studentská jídelna FCH, tak Zaměstnanecká jídelna FCH. Opět s možností odnesení několika připravených jídel s sebou. V areálu konečně naleznete i bufet.

Obě jídelny mají otevřeno od 11:00 do 14:00 a to i v pátek.

Před rokem slavnostně obnovila provoz Restaurace Starý pivovar, nacházející se na Božetěchově 1 v areálu Fakulty informačních technologií. Mimo stálého jídelníčku nabízí restaurace několik druhů poledního menu včetně nápoje. Otevírací doba je tu 11:00–22:00 přes týden a 11:00–14:00 v pátek. O víkendu je zavřeno.

Teplá jídla nabízí také Menza Starý pivovar, kde se najíte mezi desátou hodinou a půl třetí.

Konečně v areálu Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií na Technická 10 naleznete poslední dvě zařízení, zaměstnaneckou jídelnu FEKT s výběrem několika teplých jídel včetně minutek a Bufet FEKT.  Otevírací doba jídelny je 11:00–14:00, bufet je otevřen od půl osmé do půl čtvrté.

Příště si budete moci přečíst, jaké stravovací možnosti nabízí menzy Mendelovy univerzity.

Přidáno: 05.10.2011, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Jiří Kolář

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si