Mendelovo fórum na PEF MENDELU v Brně má velké ambice

PEF MZLU - logo

(13. 10. 2010, Brno) Provozně ekonomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně (PEF) představuje nový cyklus panelových diskuzí s odborníky s názvem Mendelovo fórum. Cílem fóra je zpřístupnit odborné veřejnosti, podnikatelům, akademickým pracovníkům a studentům nové poznatky a aktuální trendy vztahující se k podnikání převážně v Jihomoravském kraji. První fórum „Jak podnikat na Jižní Moravě“ se uskuteční již 4. 11. 2010.

G. J. Mendel byl velmi všestrannou osobností mnoha oborů. Po celém světě je znám jako genetik, méně se ví, že se věnoval i výzkumu např. v oblasti meteorologie a včelařství či že byl opatem starobrněnského kláštera a krátce i ředitelem Moravské hypoteční banky v Brně. Mendel výsledky svých dlouhodobých výzkumů a definovanými zákony genetiky předběhl svou dobu. Mendelovo fórum by chtělo navázat na odkaz vědeckých setkání přírodovědného spolku, kterých se G. J. Mendel pravidelně zúčastňoval a kde se sám zapojoval do vědeckých diskusí.

„Cílem Mendelova fóra je zpřístupnit odborné veřejnosti, podnikatelům, akademickým pracovníkům a studentům nové poznatky a aktuální trendy vztahující se k podnikání převážně v Jihomoravském kraji“ uvedla prof. Ing. Jana Stávková, CSc., děkanka fakulty. Účastníci fóra mají možnost setkat se osobně se zástupci institucí a firem, kteří se dané problematice věnují a jsou schopni zodpovědět jejich dotazy. „Smyslem je vytvořit ucelený a komplexní přístup k dané problematice z různých úhlů“, dodává Stávková.

První fórum nabídne možnost osobního setkání s odborníky, kteří se problematikou podnikání zabývají dnes a denně. Principy firemní komunikace představí Radek Vítek (managing director Ogilvy PR), regionální specifika pak přiblíží Pavla Střechová (ředitelka brněnské agentury Bílý Medvěd), aktuální situaci a doporučení z oblasti personalistiky přinese Luboš Rejchrt (prezident Asociace poskytovatelů personálních služeb), se svým příspěvkem se představí i ředitel Jihomoravského inovačního centra Jiří Hudeček. Fórum bude moderovat Václav Sochor (moderátor BBC, Český rozhlas, novinář).

Mendelovo fórum v současnosti předpokládá roční periodu pro své konání, pokud však odezva po prvním setkání naznačí potenciál pro setkání častější. Cílem je přivádět nejen významné osobnosti, ale i reflektovat aktuální potřeby rozvoje podnikání v Jihomoravském kraji. Bližší informace a možnost registrace najdou zájemci na adrese www.mendelovoforum.cz

Přidáno: 14.10.2010, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Ing. Jiří Urbánek

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.