Mendelovo fórum na PEF MENDELU slavilo úspěch

PEF MZLU - logo

(15. 11. 2010, Brno) Provozně ekonomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně (PEF) představila nový cyklus panelových diskuzí s odborníky s názvem Mendelovo fórum. Cílem fóra je zpřístupňovat odborné veřejnosti, podnikatelům, akademickým pracovníkům a studentům nové poznatky a aktuální trendy vztahující se k podnikání převážně v Jihomoravském kraji. Prvního fóra „Jak podnikat na jižní Moravě“ se účastnilo více jak 30 společností z Jihomoravského kraje.

„Mendelovo fórum je velmi zajímavým počinem,“ hodnotí první fórum Václav Sochor, novinář a též moderátor prvního Mendelova fóra. „Hned na prvním fóru se pořadatelům podařilo přivést dohromady spektrum hostů ochotných otevřeně promluvit na dané téma a především poskytnout různé úhly pohledu,“ dodává Sochor.

První fórum nabídlo možnost osobního setkání s odborníky, kteří se problematikou podnikání zabývají dnes a denně. Principy firemní komunikace představil Radek Vítek z Ogilvy PR. „Povědomí o PR se v čase proměnilo a dnes už začínají PR realizovat i střední a menší firmy, setkáváme se s tím, že však dělají často velmi základní chyby, které mají negativní vliv na jejich podnikání,“ zdůraznil ve svém vystoupení Vítek.

Regionální specifika přiblížila Pavla Střechová, ředitelka brněnské agentury Bílý Medvěd, aktuální situaci a doporučení z oblasti personalistiky přinesl Luboš Rejchrt, prezident Asociace poskytovatelů personálních služeb, a se svým příspěvkem se představil i ředitel Jihomoravského inovačního centra Jiří Hudeček.

„Cílem Mendelova fóra je zpřístupňovat podnikatelům, vedoucím pracovníkům společností všech velikostí, akademickým pracovníkům a studentům nové poznatky a aktuální trendy vztahující se k podnikání převážně v Jihomoravském kraji,“ uvedla prof. Ing. Jana Stávková, CSc., děkanka fakulty. Účastníci fóra získávají možnost setkat se osobně se zástupci institucí a firem, kteří se dané problematice věnují a jsou schopni zodpovědět jejich dotazy. „Smyslem je vytvořit ucelený a komplexní přístup k dané problematice z různých úhlů“, dodává Stávková.

„V kombinaci se studentským auditoriem a akademickou půdou jde o potenciálně vysoce životaschopný projekt, který by se mělo dařit i nadále naplňovat. Témata připravovaná pro další fóra jsou toho příslibem“, dodává Sochor. Právě o výběru příštího tématu fóra nyní rozhodují zástupci firem i studenti na facebookových stránkách fóra. Video záznam v HD kvalitě je možné shlédnout na adrese: http://mendelforum.cz/video/stream. Bližší informace a pozvánku na příští ročník najdou zájemci na stránkách www.mendelovoforum.cz

Přidáno: 16.11.2010, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Ing. Jiří Urbánek

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.