Mendelova univerzita v Brně získá nové výukové prostory

Ve středu 31. března 2010 v 16 hodin převezme slavnostně Mendelova univerzita v Brně do svého vlastnictví budovy Spořitelní akademie (dále jen SPAK) na třídě Generála Píky. Historický areál univerzity je propojen lávkou přes Drobného ulici s Botanickou zahradou a arboretem, v jehož těsné blízkosti se budovy SPAK nacházejí. Univerzita získá nové výukové, ubytovací a stravovací prostory pro své studenty, provázané ze stávajícím areálem a v Černých Polích tak vyroste nový univerzitní kampus.

„Univerzita se dále rozvíjí a stávající prostory již nedostačují kapacitně. Po sedmi letech, kdy byl dostaven pavilon Q, univerzita rozšíří své prostory, ve kterých bude sídlit zejména její nejmladší Fakulta regionálního rozvoje a mezinárodních studií, která byla založena v roce 2008,“ řekl rektor prof. Ing. Jaroslav Hlušek, CSc.

„Partnerství s vysokými školami a podpora vzdělání tvoří klíčovou součást naší strategie společensky odpovědné firmy. Jsme proto nesmírně potěšení tím, že naše bývalá budova poslouží ve prospěch Mendelovy univerzity. Je to uplatnění užitečné a smysluplné,“ uvedl Gernot Mittendorfer, předseda představenstva České spořitelny.

„Jako hejtman Jihomoravského kraje mohu slova obou jen potvrdit. Nový univerzitní kampus, který vzniká v severní části Brna, je symbolickým vykročením Mendelovy univerzity do jednadevadesátého roku její existence. Jsem rád, že mohu být jako člen Správní rady nejstaršího zemědělského vysokého učení v České republice přítomen tomuto historickému okamžiku.

Jihomoravský kraj, pro který je využití potenciálu zdejších univerzit alfou a omegou dalšího rozvoje, už v loňském roce učinil rozhodnutí rozšířit svoji dosavadní spolupráci s akademickou obcí Masarykovy univerzity a Vysokého učení technického také na Mendelovu univerzitu. Od podpory vzniku společných technologických a biotechnických inkubátorů v Brně jsme se vydali cestou podpory prvního projektu vysoké školy za hranicemi města. Šlo o projekt Akademické zahrady Mendelovy univerzity v Lednici. Podle mne to byl krok správným směrem a jsem přesvědčen, že to byl i důležitý počátek užší spolupráce kraje a Mendelovy univerzity,“ poznamenal hejtman Michal Hašek.

„V Brně studuje na šesti veřejných vysokých školách přes osmdesát tisíc vysokoškoláků, kteří jsou v dnešní době již nepostradatelnou součástí života a chodu města. Dnešním předáním symbolického klíče mezi zástupci České spořitelny a Mendelovy univerzity v Brně se položí pomyslně základní kámen pro vznik a vybudování třetího univerzitního kampusu v Brně a to po Masarykově univerzitě a Vysokém učení technickém. Tento kampus vytvoří spolu s ostatními dvěma základní páteř univerzitního vzdělání v Brně, které patří bezpochyby k nejlepšímu v České republice,“ dodal primátor města Brna Roman Onderka.

Přidáno: 26.03.2010, Zdroj: Mendelova univerzita v Brně

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.