Mendelova univerzita v Brně udělí čestný doktorát belgickému profesorovi Reinhartu Ceulemensovi


V úterý 27. dubna 2010 obdrží Prof. Dr. Reinhart J. M. Ceulemans, působící na belgické Universiteit Antwerpen (University of Antwerp), na slavnostním zasedání Vědecké rady Mendelovy univerzity v Brně čestnou vědeckou hodnost doctor honoris causa (dr. h. c.).

Profesor Ceulemans zasvětil svou profesní kariéru studiu ekofyziologie rostlin a v tomto oboru dosáhl pozoruhodných úspěchů. Mezi hlavní výzkumné zájmy profesora Ceulemanse patří studium vlivu globálních změn klimatu na růst, vývoj a produktivitu rostlin, zejména dřevin. Jeho rozsáhlá publikační činnost se těší mimořádné pozornosti ostatních vědců, v prestižních světových žebříčcích je zařazen mezi 20 nejcitovanějších vědců v oboru botanika.

V letošním roce se stal voleným členem Královské belgické akademie věd (Académie Royale des Sciences). Od roku 1995 spolupracuje profesor Ceulemans s Lesnickou a dřevařskou fakultou Mendelovy univerzity v Brně.

Za LDF Mendelovy univerzity v Brně

Ing. Martin Čermák

Přidáno: 26.04.2010, Zdroj: Mendelova univerzita v Brně

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.
Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…
Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…