Mějte doma orientální tanečnici


Orientální, chcete-li břišní tance jsou velmi zdravý druh pohybu, který se nyní mohou naučit i dívky od šesti let. Taneční studio Layan v Plzni nově otevírá své kurzy i pro tak malé děti, které mají k pohybu a tanci blízko.

Kurzy povede lektorka Jana Miková, zkušená pedagožka na prvním stupni ZŠ, která se orientálnímu tanci aktivně věnuje asi pět let. Jana všechny postupně seznámí s rytmikou a různými styly a prvky orientálního tance. Hlavně se ale zaměří na správný postoj a držení těla, ladné pohyby a přesné provádění prvků.

Děvčata si tak osvojí správnou techniku držení těla, kterou dále využijí jak v běžném životě, tak při dalších aktivitách, jako jsou jiné styly tanců, zumba a podobně. Tam všude je důležité správné postavení páteře, aby takový pohyb nepřispěl k například bolestem zad.

Orientální tance jsou velmi atraktivní způsob využití volného času, neboť nevyžadují nijak velké investice do pořízení oděvu nebo dalších pomůcek. Na kurzy je vhodné chodit v pohodlném, spíše sportovním oblečení. I když je pravda, že penízkový šátek je vhodná, nikoli nezbytná podmínka k navštěvování těchto kurzů.

Kurz byl zahájen již začátkem září v prostorech v Doudlevecké 36 v Plzni a bude pokračovat po dobu prvního pololetí školního roku (cca 18 lekcí, jedna lekce = 60 minut). Výuka probíhá jednou týdně v pondělí od 17 hodin.

Začátečnický kurz je určen dívkám, které již zahájily školní docházku (může jim být ještě šest let, ale musí již chodit do školy). Přestože kurzy již byly zahájeny, je stále možné se přihlásit na poslední volná místa.
Vaše dcera či vnučka se tak může věnovat nejen velmi půvabnému druhu tance, ale současně bude dělat něco i pro své zdraví.

Pro více informací navštivte www.brisnitance.info, kde vám rádi zodpoví i vaše případné další dotazy.

Přidáno: 18.10.2012, Zdroj: Agentura JAPA

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.