MBA studium znamená investici do profesního růstu

Potkáváte ve svém okolí stále více lidí, kteří se pyšní tituly, kterým nerozumíte a nevíte, z jakých škol pocházejí? Původně šlo o tituly poskytované zahraničními univerzitami. Už dávno ale neplatí, že byste kvůli nim museli studovat v cizině. České vysoké školy totiž vedle běžného magisterského a doktorského studia nabízí i MBA studium, které klade větší důraz na praktické schopnosti.

Placená kvalita studia

Jedním z nich je i zkratka MBA neboli Master of Business Administration, což volně přeloženo znamená magisterský titul v oboru podnikového hospodářství. Na českých vysokých školách už ale existuje možnost získat titul MBA i v oborech řízení lidských zdrojů, obchod, marketing nebo mezinárodní vztahy. Tento titul je obdobou českého magisterského vzdělání, ale oproti českým titulům má mezinárodní platnost. Akreditaci k výuce českým školám poskytují zahraniční vysoké školy, takže studium si každý student hradí sám.

Praxe je prioritou

MBA je tzv. profesní titul, jenž na místo teoretických znalostí dokládá absolventovu získanou kvalifikaci a praxi v oboru. Praktické schopnosti vás ostatně provází celým studiem. Podmínky k přijetí jsou totiž nastaveny tak, že pokud nesplňujete minimální dosažené vzdělání uzavřené titulem bakalář, stačí doložit dostatečnou praxi v oboru v řídící či manažerské funkci. Na praxi je kladen důraz i během celého MBA studia tak, abyste jako jeho absolventi byli na trhu práce a ve sféře podnikání konkurenceschopní.

Vzdělání zahraniční kvality

MBA titul udílejí soukromé i veřejné vysoké školy a vzdělávací instituce. Studovat můžete v češtině, ale u třicítky škol, které MBA studium nabízejí, najdete i programy nabízené v angličtině. Většina výuky probíhá dálkově prostřednictvím e-learningu, samostudia a písemných prací. Docházka na blokovou výuku se koná jedenkrát do týdne, čtrnácti dní nebo měsíce, kdy se vyučuje např. celý víkend. Každá vzdělávací instituce má vždy své vlastní vyučovací metody. MBA titul můžete získat během intenzivního roku nebo v průběhu tradičního dvouletého studia. Pokud váháte, zda investovat do studia MBA, mohly by vám dobře posloužit výhody CBS.

Přidáno: 04.08.2014, Zdroj: Cambridge Business School Autor: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.