MBA studium na správné škole vystřelí vaší kariéru jako golfový míček

Petr a Jana jsou spolužáci z Vysoké školy ekonomické. Nedávno měli školní sraz a povídali si o tom, jak se jim daří, co rodina, koníčky, … Jejich řeč došla i na kariéru.

Jana je přímo nadšená ze své nové práce. Ve firmě Honeywell získala pozici Business Developer Managera. Z moderních kanceláří rozvíjí svěřený segment pro EMEA trhy. Ke své práci se dostala náhodou. Již při studiu MBA se seznámila se svým současným nadřízeným. Oba tehdy během studia řešili různé případové studie problémů svých zaměstnavatelů. Pro Janu tyto studijní úkoly nebyly vůbec jednoduché, do té doby se s takovýmto systematickým řešením firemních problémů moc nesetkala. Její snažení však bylo po 2,5 letech odměněno titulem a diplomem od prestižní britské Nottingham Trent University. A netrvalo to dlouho a přišla i pracovní nabídka od svého spolužáka z MBA studia právě do firmy Honeywell.

Petr Janě říkal, že také začal přemýšlet o MBA studiu. Po vysoké už měl nějakou pracovní praxi a chtěl se posunout kousek dál. Na internetu si sehnal informace o MBA kurzech a nakonec se z finančních a časových důvodů rozhodl pro roční dálkové studium. Studium probíhalo především přes internet, úkoly byly zadávány elektronicky a zaštítěno bylo neznámou americkou univerzitou. Po roce se také, stejně jako Jana, těšil z nabytého MBA titulu, který si hrdě nechal napsat na vizitky. Po studiu chtěl zkusit změnit zaměstnání a využít při tom zkušenosti ze studia i titulu MBA. Vytvořil si tedy nové životopisy a odpověděl na různé zajímavé pracovní inzeráty. Dostal však mnoho záporných odpovědí a nevěděl proč. Vysvětlil mu to až personalista, který s ním probíral jeho vzdělání a byl docela upřímný. Řekl mu, že na místo, o které Petr usiloval, je sice potřeba titul MBA, ale bohužel mají interní postupy, podle kterých určitá „rychlá internetová“ studia neuznávají. Petr nakonec sehnal jinou práci, kde na jeho titul moc nehleděli.

Z příběhu je zřejmé, že úroveň MBA studia se dost různí podle toho, kde a jak se učí a jaká vysoká škola poskytuje akreditaci konkrétnímu studijnímu programu. Pokud uvažujete o MBA programu zkuste se podívat na Jak na MBA, kde se můžete také objednat na UKÁZKOVÉ HODINY ZDARMA 14. nebo 15.6.2013

Přidáno: 14.06.2013, Zdroj: BIBS - vysoká škola

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.