Maturitní trénink – lék na vaši „maturitofóbii“

Maturujete a nejste si úplně jisti svými znalostmi? Víte, jaká díla napsal Karel Čapek. Dovedete spočítat limitu funkce. Umíte vytvořit podmínkové věty v angličtině. Ale možná ve vás stále hlodá malý červíček − stačí to k úspěšnému složení státní maturity?

Maturita už pomalu klepe na dveře a s příchodem nového roku jsou tu i tradiční novoroční předsevzetí. Někdo chce začít pravidelně cvičit, jiný přestává kouřit. Předsevzetí studentů posledních ročníků středních škol bývá poněkud odlišné, ale o to jasnější: „Teď už se jako fakt začnu připravovat na maturitu. Jako fakt!

Začali jste se tedy poctivě učit, sedíte denně u svého psacího stolu (případně ležíte v posteli či na pohovce) zahrnuti obrovským množstvím sešitů a učebnic s možnými i nemožnými poznámkami v nich. Snažíte se nasát co nejvíce informací. Při pohledu na ta kvanta učebního materiálu a seznamů maturitních otázek pomalu získáváte pocit, že tohle všechno si přece nikdy nemůžete zapamatovat. Občas se ve vás projeví bojovný duch: „Zvládli to jiní, zvládnu to přece i já!“ Možná se ale taky ptáte (ať už sami sebe nebo starších kamarádů): „A jaké to je u státní maturity? Budu nervózní? Stihnu odpovědět na všechny otázky? Stačí mi znalosti, které jsem se naučil?

Než aby se vás před maturitou zmocnila panika, je lepší ověřit si své znalosti a alespoň částečně okusit atmosféru státní maturity v předstihu. Zbavíte se do jisté míry strachu z nového a neznámého a získáte informaci, zda ještě musíte v některém předmětu „zabrat“.

Dnes natrénujete, zítra odmaturujete!

Ideální formou, jak si ověřit, zda jsou vaše nabyté znalosti postačující k úspěšnému složení státní maturity a získání vysněné známky, je vyzkoušet si Maturitní trénink.

Společnost Scio připravila pro maturitní třídy on-line testy z českého jazyka, matematiky, anglického a německého jazyka pro základní úroveň státní maturity, které odhalí rozsah znalostí každého žáka v testovaných předmětech. Získáte jedinečnou možnost ověřit si, zda byste maturitní test úspěšně zvládli. Vyhodnocení testu obdržíte ihned po jeho absolvování. Struktura testu, grafické zpracování i typy úloh jsou totožné s těmi, se kterými se loni setkali vaši o rok starší kolegové při státní maturitní zkoušce. Částečně tak odpadne moment překvapení, stres a nervozita z neznámého. V zadání se budete snadno orientovat a budete se moci lépe soustředit na samotný obsah testu.

Velkou přidanou hodnotou Maturitního tréninku je, že ihned po absolvování testu zjistíte, zda byste testovou část zkoušky dospělosti zvládli a jaká je vaše percentuální úspěšnost i dosažená známka.

Ti, kteří tréninkem hladce projdou, mohou svou energii více soustředit na profilovou a ústní část maturity, méně úspěšní mohou na základě výsledků zaměřit přípravu na předměty, které nedopadly podle jejich představ. Naším cílem není vás stresovat z neúspěchu, ale naopak pomoci s odhalením slabších míst dříve než u „ostré“ státní maturity.

Maturitní trénink můžete ve škole absolvovat z jednoho, dvou či všech nabízených předmětů. Objednat jej mohou učitelé jednotlivých tříd. Zajděte za svým vyučujícím a řekněte mu, že byste si atmosféru státní maturity rádi vyzkoušeli. Jde přece o vaši budoucnost!

Maturitní trénink – jeho termíny a cena

Několik tisíc žáků již trénovalo na podzim a měli možnost odhalit, ve kterém učebním okruhu daného předmětu mají ještě rezervy a musejí „přidat“, aby dosáhli kýženého výsledku.

Jarní termín proběhne od 20. do 29. března 2012. Připravili jsme pro vás ovšem i předtermín, a to od 15. do 29. února 2012 v dostatečném předstihu od profilové i společné části maturity. Maturitní trénink vám pomůže ověřit vaši připravenost na státní maturitu několik málo týdnů před její realizací. Pokud jste se zapojili již do podzimního testování, získáte po absolvování testu ze stejného předmětu na jaře i informaci, jak jste se v přípravě na maturitu za čtvrt roku posunuli.

Objednávku provádí škola, ale studenti se mohou na financování tréninku rovněž podílet. Cena je jen 35 Kč za jeden test z jednoho předmětu.

Více se dozvíte na stránkách www.scio.cz/maturitni_trenink, kde najdete i ukázky testů.

Seznam veřejných i soukromých vysokých škol v České republice najdete v našem Katalogu škol.

Přidáno: 12.01.2012, Zdroj: SCIO

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.