Maturita se blíží. V přípravě vám pomůžou zkrácení klasici!

FRAGMENT

Na pultech knihkupců je od 30. března k dostání kniha Victora Huga Bídníci. Jedná se o zkrácenou a převyprávěnou verzi, jejímž hlavním úkolem je přiblížit slavná díla světových klasiků studentům i všem ostatním, kteří je chtějí poznat v krátkém čase. Tato kniha je již třetí z Edice světových klasiků. V druhé polovině ledna vyšly knihy Alexandra Dumase Tři mušketýři a Hrabě Monte Christo.

Všechna tři díla zkrátil a převyprávěl Václav Dušek. První knihy po svém vydání sklidily obrovskou vlnu pozitivní i negativní kritiky. „Důležité pro nás je především to, aby lidé pochopili poslání této edice. Naším cílem je přivést hlavně děti a mladé lidi zpět ke knihám. Čísla prodejů zkrácených edic zatím ukazují, že naše snažení má smysl,“ uvedl ředitel obchodu Nakladatelství Fragment Ing. Pavel Nýč.

Důvodů, proč sáhnout po zkrácené verzi světových děl, může být více. Knihy se mohou například stát velmi dobrým pomocníkem studentům středních škol při přípravách na blížící se maturity. Přečtení jedné knihy zvládnou hravě při dojíždění do školy.

„Do budoucna plánujeme vydat i další převyprávěná a zkrácená díla klasiků. Myslím, že můžu prozradit, že na podzim tohoto roku se bude jednat například o L. V. Tolstoje – Anna Karenina nebo Henryka Sienkiewicze – Quo vadis,“ sdělil Pavel Nýč.

V polovině března vyšla i převyprávěná a zkrácená verze Babičky pro děti od 7 let, kterou pro nakladatelství zpracoval Petr Prouza. Celá Edice první čtení s poučením se těší velké oblibě u dětí, rodičů i učitelů základních škol. Staré pověsti české dokonce patří dlouhodobě mezi bestsellery Nakladatelství Fragment.

Hrabě Monte Christo

Tři mušketýři

Bídníci

Alexandre Dumas – Hrabě Monte Christo
Strhující příběh pomsty Edmonda Dantese od jeho útěku z vězení v hrozivé pevnosti na ostrově If až po dokonalý, rafinovaný plán, jak po mnoha letech zničit ty, kteří mu vzali nejlepší léta jeho života, svobodu, snoubenku, otce a čest.

Alexandre Dumas – Tři mušketýři
„Jeden za všechny – všichni za jednoho!“
Kdo by neznal tři mušketýry, kteří byli vlastně čtyři?
Dobrodružný příběh plný dvorských intrik, milostných zápletek a přátelství na život a na smrt.

Victor Hugo - Bídníci
Uvězněn za krádež chleba.
19 let galejí.
Jean Valjean – galejník, který se stane váženým a bohatým mužem.
Navzdory tomu pronásledován fanatickým policistou Javertem.

Tyto a další knihy z nakladatelství Fragment můžete zakoupit v knižním eshopu Knížky pro mladé.

Přidáno: 21.04.2011, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.