Masivní vzdělávací kurzy European Schoolnet Academy - Seznamte se s inovativními trendy ve výuce

Moderní technologie přinášejí nové možnosti, jak, kdy a kde se lze vzdělávat. Alternativu k tradičnímu vzdělávání tváří v tvář uvnitř školní budovy nebo školicího střediska představují online kurzy. Masivní online kurzy umožňující vzdělávat tisíce účastníků najednou byly zvykem především na amerických univerzitách nebo v zemích, které se musí vyrovnat s velkými vzdálenosti (např. Austrálie), jejich obliba vzrůstá i na evropském kontinentu. Na tuto skutečnost zareagovalo sdružení European Schoolnet (www.eun.org, síť evropských národních agentur či ministerstev školství, v níž ČR zastupuje Dům zahraniční spolupráce www.dzs.cz) iniciativou s názvem European Schoolnet Academy (www.europeanschoolnetacademy.eu). Jejím cílem je umožnit učitelům základních a středních škol vzdělávat se prostřednictvím masivních online kurzů.

Kurzy jsou zaměřeny na inovativní výuku a aktuální trendy evropského vzdělávání. Na jaře 2015 jsou v nabídce kurzy zaměřené na využití výukových digitálních her, zapojování programování do výuky nebo rozvíjení klíčových kompetencí pro 21. století.  Struktura kurzů je vždy podobná, sestávají se z 6 - 8 výukových modulů, které se postupně objevují v týdenních intervalech. Modul si každý absolvuje svým tempem a v čase, který si sám zvolí. Každý modul je ukončen krátkým kvízem, za jehož absolvování dostane učitel elektronický odznak, za všechny úspěšně absolvované moduly potom certifikát. Učitelé se nemusí obávat vzdělávání v cizím jazyce, videozáznamy je možné přehrát si opakovaně a všemu porozumět. Některá videa navíc obsahují titulky.

Masivní vzdělávací kurzy jsou příležitostí, jak z pohodlí domova absolvovat zajímavé evropské vzdělávací kurzy seznamující s nejnovějšími vzdělávacími trendy. Účastníci v nich získají praktická doporučení, jak lze prostřednictvím konkrétních změn inovovat výuku. Účast ve všech kurzech je zdarma a jejich přehled naleznete na http://www.europeanschoolnetacademy.eu/web/general-navigation/courses.

Podrobnější informace je také možné získat od Domu zahraniční spolupráce, který zastupuje Českou republiku v síti European Schoolnet (www.dzs.cz/eun, euncr@dzs.cz).

Přidáno: 20.01.2015, Zdroj: Dům zahraniční spolupráce

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.