Management finančních rizik - Nový studijní obor na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice

Univerzita Pardubice

Na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice bude v příštím akademickém roce 2011/2012 otevřen nový bakalářský studijní obor Management finančních rizik v rámci studijního programu Systémové inženýrství a informatika. Tento obor je určen studentům, kteří mají zájem pracovat ve finančním sektoru. Jedná se o poměrně náročné studium, jehož základem jsou matematické disciplíny. Na druhé straně budou mít absolventi reálnou naději na získání zajímavého a patřičně finančně oceněného zaměstnání.

Obor reaguje na značné zvýšení poptávky finančních institucí po specialistech, kteří ovládají široké spektrum kvantitativních přístupů vědecké analýzy pro řešení složitých rozhodovacích problémů v prostředí bank, pojišťoven a investičních společností. Tito specialisté jsou jedni z nejlépe placených zaměstnanců ve finančních institucích.

Absolventi získají znalosti z ekonomických a manažerských disciplin, matematiky, teorie pravděpodobnosti, statistiky, stochastických procesů a finanční matematiky s důrazem na jejich aplikaci při řešení problémů finančního managementu. Dále ze systémového inženýrství a informatiky, ze základů programování a rovněž se naučí využívat výpočetní techniku a profesionální matematický i statistický software. Ve studijních plánech je věnován prostor i výuce anglického jazyka, jehož znalost je nezbytná pro komunikaci ve finančním sektoru v zemích Evropské unie.
Po skončení bakalářského studia fakulta poskytuje možnost pokračovat v navazujícím magisterském studiu, v oboru Pojistné inženýrství.

Vzhledem k termínu akreditace budou v tomto roce mimořádně přijímáni studenti do studia na základě průměru známek na výročním vysvědčení předposledního ročníku středoškolského studia. Podrobné informace  jsou na  internetových stránkách Fakulty ekonomicko-správní  www.upce.cz/fes.


Přihlášky ke studiu je možné podat do 15. 5. 2011!

Přidáno: 18.04.2011, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.