Májka odstartuje dny studentských oslav

MajálesStavba májky bude první událostí v rámci studentských oslav. Májku postaví kandidáti na Krále Majálesu v pátek 12. 4. v 15.00 hod. na hradeckém Masarykově náměstí. Májka bude po dvou týdnech stržena a majálesový průvod doprovázený alegorickými vozy ji přiveze na místo konání Majáles open-airu 2013 – do Šimkových sadů.

“Májka je symbolem spolupráce student napříč vysokými školami,” uvedl tiskový mluvčí Majálesu Štěpán Neubauer. Při stavbě se také představí kandidáti na Krále Majálesu z místních vysokých škol. Ti budou májku vyzdobenou věncem a stužkami stavět tradiční metodou zkříženými bidly.

Dny studentských oslav představují hlavní část hradeckého Majálesu. V jeho rámci proběhne několik kulturně-společenských akcí - od sportovních aktivit, až po naučné přednášky. Více o akcích najdete na hradec.majales.cz.

Přidáno: 10.04.2013, Zdroj: Majáles

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Jak sledovat studijní mobilitu ve vysokoškolském vzdělávání?
Jak jsou evropské vzdělávací systémy připraveny podporovat mobilitu studentů? Souhrnný přehled z publikace Mobility Scoreboard. Higher Education Background Report pro čtenáře Vzdělání.cz připravili odborníci Domu…
S odborným doučováním bude maturitní vysvědčení v kapse
S druhým stupněm na základní škole přibudou do života dítěte i přírodovědné předměty. A jelikož jde o náročnější, vyprofilovanější témata, ne každý žák si s nimi umí poradit sám. Kde mohou rodiče a žáci…