Majáles underground roztančí metro

FRAGMENT

TISKOVÁ ZPRÁVA, 22.4.2011 PRAHA

Dopravní podnik města Prahy si povolil kravatu a v rámci oslav studentského života umožnil ve stanicích Můstek, Muzeum a Nám. Republiky taneční vystoupení, výstavy a koncerty. Akce pod názvem Majáles Underground proběhnou 26. dubna a 5. května od 15 do 19 hodin.

Tři talentované kapely - Bugmen, Fousy Mojo a P L O Y - oživí stanici Můstek rockovou muzikou. To Muzeum se ponese v klidnějším duchu. Na téma „Vem mě domů“ budou moci cestující shlédnout kombinace různých performancí a výtvarných instalací, které mají upozornit na problematiku bezdomovectví. Náměstí Republiky je pak určené pro taneční exhibici Break-dance/streetovému battlu. Nebude chybět DJ Bart a odborná porota, složená z předních českých street dance tanečníků.

Majáles Underground je platforma, která dokáže potěšit každého cestujícího, který ve vestibulech metra očekává maximálně revizory. Cestující zažijí příjemný kulturní šok na místě, kde ho určitě nečekají,“ vysvětlil hlavní organizátor Majáles Underground Tomáš Gavlas.

O pár dní později, 5. května ve stejném čase se akce zopakuje, ale program se bude lišit. Na Můstku divadelní skupina Toys for Boys zahraje čtyři dvacetiminutové improvizace. Doprovázet je bude kapela Frmoll Orchestra. Na tvorbě  hlavního majálesového transparentu, který studenti ponesou v čele průvodu se mohou pod vedením výtvarnice Jany Babicové podílet kolemjdoucí ve stanici Muzea. Na Náměstí republiky se bude tentokrát nejen tančit, ale také zpívat. Cestující se budou moci blíže seznámit s proto-pankem 60.let, kulturou západní Afriky nebo orientálním tancem.

Přidáno: 22.04.2011, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.