Majáles se vrací zpátky ke kořenům, koná se v Šimkových sadech

Hradecký Majáles se po ročním „hostování“ v areálu u Piletického potoka vrací na své původní místo konání, a to do Šimkových sadů. Organizátoři však letos přichystali i další změny oproti loňskému roku. Nebudou elektronické náramky a na festivalová pódia se vrátí Michal Hrůza.

Loňský Majáles nabral v některých ohledech až monstrózních rozměrů - pět pódií, elektronické náramky a skvělá show. Velikost akce však přinesla i negativa, jako byl nestíhající výdej jídla či trable s platbami náramkem. Po skončení akce se pořadatelé chytli za nos a řekli si, že tudy cesta nevede. „Neuvědomili jsme si, že není důležité stavět Majáles jako obří festival plný nejlepších atrakcí, efektů a nejvymakanějších pódií. Méně může být v tomto ohledu více a do budoucna chceme, aby byl Majáles především o zážitku s přáteli v dobré atmosféře a pohodě,” hodnotí loňský ročník zástupce pořadatelů Mirek Beránek.

Už před časem pořadatelé pro letošek oznámili zrušení elektronických náramků a bezhotovostních plateb, díky čemuž se také podařilo snížit cenu vstupenky. „Zkušenost s elektronickým systémem byla zajímavá, ale pro jednodenní festival naší velikosti se zatím ještě nehodí,” konstatoval za pořadatele mluvčí Robert Přinesdomů. Podle něj způsobily právě elektronické náramky a bezhotovostní platby nečekané komplikace. „Lze jmenovat například pokles kvality a nabídky jídla. Ta naopak letos bude zase v naprostém pořádku,“ dodává Přinesdomů.

Návrat ke kořenům symbolizuje i změna místa konání. Letos si návštěvníci užijí festival v Šimkových sadech a přilehlé lokalitě Aldis.  Konání akce na těchto místech bylo loni kvůli probíhající rekonstrukci nemožné. „Víme, že tu nejlepší atmosféru měl Majáles v místech, kde ho mají návštěvníci nejraději. A proto jsme rádi, že se na tuto téměř posvátnou půdu můžeme vrátit. Věříme, že hradecký Majáles tak má nejhezčí prostor v Česku. Velmi si vážíme spolupráce s magistrátem, kde jsou lidé, kteří podporují myšlenku majálesových oslav v centru města. A touto cestou chceme všem poděkovat za tuto příležitost,” uzavírá Mirek Beránek.

Tradiční prostor v parku bude výrazně rozšířen. V sadech bude vytvořena velká odpočinková chill-out zóna a zároveň bude pohodlnější přechod z prostoru u Aldisu do sadů. Ten byl v roce 2013, kdy se tu Majáles konal naposledy, v podvečerních hodinách nejslabším místem festivalu.

Program Hradeckého Majálesu nabídne show na 3 hudebních scénách s průřezem toho nejlepšího, co mladým návštěvníkům nabízí Česko a Slovensko. Festival přivítá kapely Chinaski, Tomáše Kluse, Mandrage, Horkýže Slíže, Vypsanou Fixu, Wohnout, Inekafe, ale také nové naděje kapelu Jelen či ATMO music. Speciálním momentem bude návrat Michala Hrůzy na festivalová pódia. Právě Hradecký Majáles je prvním festivalem, na kterém po loňském závažném zranění zpěvák vystoupí. Navíc si, podobně jako další headlineři, připravuje speciální set. Březnový návratový koncert v pražském Fóru Karlín ukázal Michala v dosud nejlepší kondici jeho kariéry.
Tradičně bohatý bude i program doprovodných akcí. V dubnu se zájemci mohou zúčastnit oblíbených akcí jako jsou Hradec na bruslích, Florbalová bitva škol nebo Majáles pro nejmenší. Třetím rokem ožije i studentský projekt Hradec Králové - univerzitní město, který se nově koná pod názvem Nábřeží vysokých škol. Organizátoři v rámci této akce dávají prostor hradeckým vysokým školám prezentovat se před veřejností a budoucími uchazeči o studium.

Moderování akce se ujme osvědčené trio Jakub Kohák, Jiří Mádl a Jakub Šafránek. V průběhu večera bude zvolen a slavnostně korunován nový král studentů, stejně jako Miss. Akce otevře své brány ve 12:00 a první tóny zazní ve 13:00, kdy se na hlavní scéně představí vítězové studentské soutěže kapel Excelent talents a Nová krev.

Vstupenky na Nábřeží vysokých škol lze letos koupit pouze v předprodejích. Do 14. dubna jsou k sehnání za 350 Kč například v hradeckém Futuru, Atriu nebo v síti Ticketportal. Po 15. dubnu už budou o sto korun dražší a na místě v den akce se už prodávat nebudou vůbec.

O festivalu Majáles

Majáles je oslava jara a mládí, širší program oslav je prezentací studentských dovedností a hlavní den oslav tvoří tradiční majálesový průvod a velký open-air festival, na kterém se volí nový král studentů. Hradecký Majáles 2015 je největší open air festival pro mladé ve Východních Čechách. Hlavní den oslav je v pátek 24. dubna. Sesterské akce se odehrají také v Praze a Brně, 1. a 7. května. Kompletní informace na webu: www.hradec.majales.cz

 

Přidáno: 03.04.2015, Zdroj: Majáles

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.