Majáles – fesťák jako (Mato)noha

FRAGMENT

Festival vítání jara, studentský Majáles, se chystá překonat návštěvní rekord z minulých let. Pomoci by k tomu měl i známý český herec Tomáš Matonoha, který bude celým programem provádět. Během hlavního dne oslav se na čtyřech pódiích vystřídají největší hvězdy české a slovenské populární hudby.


Výběr moderátora přitom nebylo nic lehkého. “Je to delikátní věc a naše nároky jsou vysoké,” uvádí hlavní koordinátor Rastislav Bekenyi. “Oslovovali jsme také Madonu, Petera Gabriala i Květu Fialovou, nakonec nabídku přijal Tomáš Matonoha,” dodává Bekenyi, když jako hlavní důvod oslovení Matonohy uvádí jeho smysl pro recesi. “Recese ke studentskému životu neodmyslitelně patří”, míní Bekenyi.


Uzavřen je také program první a čtvrté stage. Na hlavním pódiu vystoupí Chinaski, Divokej Bill, Tata Bojs, Monkey Business, Mig21, Sto Zvířat, Vypsaná Fixa, Wohnout nebo UDG a nově také Midi Lidi, Xindl X, Prago Union, Puding Paní Elvisovej a Zóna A. „Myslíme si, že jde o dosud nejlepší hudební program oslav,“ uvádí hlavní koordinátor Rastislav Bekenyi.


Kromě známých interpretů dostanou svůj prostor i studentské kapely. „Postavíme pódium věnované pouze studentským kapelám, za celý den se jich představí celkem 10, což je opět nejvíc v historii Majálesů,“ uvádí tiskový mluvčí festivalu Štěpán Neubauer. Kapely, které mají zájem o vystoupení, se mohou přihlašovat na webu www.majales.cz do 27. března.


Mezi další připravované novinky letošního Majálesu patří i Majáles Fashion Market. Ten se taktéž stane součástí hlavního dne oslav a návštěvníci zde najdou velkou přehlídku tvůrců nezávislé módy, šperků, doplňků a plno dalších překvapení.

Přidáno: 29.03.2011, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.