Má smysl absolvovat zahraniční studijní programy?

Získat zahraniční titul může někomu připadat jako zcela zbytečné, další má naopak zájem zahájit takové studium stůj co stůj. Pravdou je, že toto vzdělání nabízí nezpochybnitelné výhody, ovšem také některá úskalí…

Výhody a nevýhody studia MMA, LL.M a dalších programů

Jak je patrné z úvodních vět, není úplně snadné se pro takové studium rozhodnout. Je tedy nutné zvážit všechna pro a proti. Abyste si v každém případě dokázali správně zvolit, podívejme se na hlavní a výhody tohoto druhu vzdělání.

Nevýhody absolvování zahraničního studijního programu:
•    Tyto studijní programy nejsou dotovány státem, což znamená, že se nejedná o nijak levnou záležitost.

•    Na území České republiky nejsou ve většině případů ani nostrifikovány. Jejich ukončením tak získáte profesní, nikoli akademický titul.


Výhody absolvování zahraničního studijního programu:

•    Získáte celou řadu vědomostí, přičemž můžete vybírat z mnoha oborů. Lze absolvovat studium MBA, BBA i DBA (management), MPA (veřejný sektor), případně LL.M studium (práva).

•    Uděláte si zajímavé známosti.

•    Pokud zvolíte dobrou školu, kterých jsou dnes v ČR celkem zhruba tři desítky, budou Vás vyučovat špičkoví lektoři.

•    V neposlední řadě zvýšíte svou cenu na trhu práce, a to nejen v Čechách, ale také v zahraničí.

Ebschool.cz – zahraniční programy i systém Dale Carnegie

Už jsme naznačili, že zahraniční studijní program Vás bude něco stát. Pokud však toto studium zahájíte na European Business School, můžete nyní využít akční slevu. Kromě výše zmíněných programů a jednotlivých modifikací, Vám nabízíme rovněž systém vzdělávání Dale Carnegie, jenž slouží k rozvoji potenciálu. Jak jsme tedy ukázali, takováto studia stojí i přes určitá úskalí za to minimálně zvážit, neboť pracovat na sobě je důležité v každém věku.

Přidáno: 20.05.2014, Zdroj: European Business School

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.